У львівському гарнізонному храмі реставрують вівтар, якому понад 250 років

/ Декор /

У гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла почали реставрацію головного вівтаря, а також прилеглих до нього стін та оздоб.

Наразі 26-метрову конструкцію демонтували і замінили банером з аналогічним зображенням, повідомили на сторінці Інституту Polonika.

“З радістю повідомляємо, що розпочався черговий етап рятувальних робіт у церкві Петра і Павла у Львові. Попри складну ситуацію в Україні, ми раді, що разом із львівськими фахівцями ми можемо й надалі працювати над збереженням цінної культурної спадщини”, – зазначили в дописі.

Висота вівтарної частини – 26 м. Фото: Інститут Polonika

У 2015-2021 роках у гарнізонному храмі відреставрували фрески Франца Екштайна на склепінні нави та відновили фасад зі скульптурами. Цього разу реставрацію вівтарної частини храму планують завершити за два роки, розповів ZAXID.NET настоятель церкви о. Тарас Михальчук.

Комплекс робіт передбачатиме не лише відновлення вівтаря, а й стін святилища зі всіма скульптурами від найдрібніших до найбільших частин. Площа конструкції складає 300 м².

Демонтований вівтар тимчасово замінить банер з відтворенням вівтарного образу розп’яття. Фото: Інститут Polonika

“Цього року розпочато перший етап науково-реставраційних робіт. Після демонтажу декоративних елементів та різьби можна буде визначити стан збереження всього вівтаря та провести ґрунтовне дослідження. Буде розроблено детальний реставраційний проєкт із зазначенням методів і засобів відновлення. На найбільш загрозливих та пошкоджених елементах вівтаря будуть проведені відновлювані роботи”, – пояснили в інституті Polonika.

Стан полотна, яке планують реставрувати. Фото: Інститут Polonika

Варто зазначити, що головний вівтар гарнізонного храму створив у 1744-1747 роках скульптор Себастіян Фесінґер. Він має вигляд монументальної едикули із зображенням “всевидячого ока” у фронтоні та оздоблений мармуром з позолоченими орнаментами та скульптурами.

Між колонами стоять фігури чотирьох засновників та покровителів ордену єзуїтів – св. Станіслава Костки, св. Ігнатія Лойоли, св. Франциска Ксаверія та св. Алоїза Ґонзаґи. У центрі експозиції – велике полотно “Розп’яття з пристоячими”.

 

 

Читайте також

У Львові завершили реставрацію верхніх фасадів історичного будинку товариства “Дністер”

У чернігівських музеях реставрували пошкоджені внаслідок обстрілів культурні пам’ятки

Фонд ALIPH профінансує реставрацію 130-річного вітражу з храму св. Іоана Золотоустого