У львівському будинку кінця ХІХ століття відновили історичну браму – фото

/ Події /

Оновлений вигляд отримали двері дому на вулиці Котлярській, 10.

Про це розповів громадсько-політичний діяч Олег Яськів, пише Твоє Місто.  

Автентичний дизайн для історичної брами вдалося відновити завдяки мешканці дому Роксані Торській. Разом із Євгеном Булавіним у 2021 вони організували мистецький аукціон із роботами львівських майстрів, щоби зібрати кошти на реставрацію. 

Історична брама на Котлярській, 10 до реставрації. Фото: Олег Яськів

“Для Роксани реставрація брами стала виснажливо тривалим процесом і складною системою задач з багатьма невідомими, яку вперше довелося розв’язувати. Причому у цій історії взаємодія з реставратором була чи не найлегшою справою, бо й справді йшла легко і без проблем.

Найважче було об’єднати мешканців у ситуативну спільноту, яка погодиться реалізувати потрібну для всіх ціль, або простими словами – зібрати гроші, а також подолати стереотипи художніх смаків окремих учасників процесу”, – зазначив Олег Яськів. 

Історична брама на Котлярській, 10 після реставрації. Фото: Олег Яськів

Вартість реставрації брами обійшлась у 60 тисяч гривень. 

Варто зазначити, що будинок на Котлярській, 10 звели наприкінці ХІХ століття. Попри тривале існування, він досі зберіг багато автентичних деталей – кілька орнаментів метласької плитки, травлені шибки з букетами у дверях-ковбойках, кольорові скельця у внутрішньому світлику. 

Автентичну різьбу брами вдалось зберегти. Фото: Олег Яськів

Ймовірно, споруда належала колишній Краківській дільниці, переважно єврейській. Про це свідчить внутрішній розпис з панорамою Єрусалиму. Його походження має дві версії: або хтось із мешканців таким чином хотів зберегти пам’ять про мандрівку, або тут була невелика синагога.

 

 

Читайте також

balbek bureau розробляє проєкт реставрації зруйнованих росією сільських будинків

Радянський герб з адмінбудівлі у Харкові все-таки приберуть

Проєкт Restare. Як у Львові працює бюро архітектурного порятунку