У Луврі вперше за останню декаду проходить виставка експонатів з України

В Луврі проходить виставка синайських ікон з Музею Ханенків, яким півтори тисячі років.

Про це йдеться в матеріалі The Village з посиланням на керівницю Музею Ханенків Юлію Ваганову.

У жовтні 2022 року вона поспілкувалася з колегами з Лувру й дізналася, що там відкривають новий відділ візантійського мистецтва. Тоді вона запропонувала французьким музейникам попрацювати з іконами, що наявні в колекції Ханенків.

Ікона Святого Миколая 13 століття

Ідеться про п’ять ікон шостого-сьомого століття: “Святі Сергій і Вакх”, “Святий Іоанн Хреститель”, “Богородиця з Дитям” і “Святі Платон і Гликерія”, а також мікромозаїчну ікону Святого Миколая кінця 13 століття.

Наразі в Луврі їх можна побачити в залі, розташованому між частинами “Греції” та “Рима”. Експонати музею вперше мають підписи українською. Також є підписи французькою і англійською мовами.

Святі Сергій і Вакх

Коли стартувала виставка в Луврі, українські музейники дізналися, що ікону з образами Сергія і Вакха вважають власним символом представники віруючої спільноти ЛГБТК+. Деякі з них навіть друкували цей образ на футболках. Вони цікавилися, чи все в порядку із цією іконою, зазначає керівниця Музею Ханенків.

Після виставки ікони будуть рік або півтора досліджувати будуть досліджуватися у лабораторіях Національного центру досліджень та реставрації музеїв Франції. Потім їх повернуть до України. Наприкінці вересня в Луврі пройде науково-професійна дискусія, присвячена українській спадщині.

 

 

Читайте також:

Рідкісну картину Брейгеля Молодшого знайшли в приватному будинку у Франції

“Історична подія”: Ватикан повертає 2500-річні скульптури Парфенона до Греції

Центр Помпіду в Парижі закриють на пʼять років на ремонт