У Лондоні під час будівництва виявили мавзолей давньоримської доби

Британські археологи повідомили про знахідки, зроблені під час проведення підготовчих робіт на зведенні нових будівель на території комплексу The Liberty of Southwark на півдні Лондона. Серед відкриттів — рештки рідкісної гробниці часів римської імперії, прикрашеної мозаїками.

Як пише CNN, Музей археології Лондона (Museum of London Archaeology/MOLA) описав знахідку як «найбільш недоторканий римський мавзолей, який коли-небудь був виявлений у Британії», з внутрішньою підлогою та «вражаючою мозаїкою».

Фото: MOLA

Серед римських руїн було 100 монет, фрагменти кераміки та черепиці. На території навколо мавзолею також виявили 80 римських поховань, в яких були мідні браслети та скляні намистини. Однак археологи не знайшли жодної з трун, які б колись були всередині споруди.

Археологи вважають, що мавзолей використовувався заможнішими членами римського суспільства, які були б в змозі заплатити за поховання всередині.

Фото: MOLA

У 2017 році під час розкопок неподалік від цього місця було виявлено римський саркофаг. Пізніше кам’яну труну виставили в Лондонському музеї.

А в лютому минулого року на цьому місці були виявлені римські мозаїки віком приблизно 1800 років

Зараз розкопки закінчені, на місці будуватимуться офіси, магазини та житлові будинки. Мавзолей буде відреставрований і виставлений на загальний огляд, повідомила компанія Landsec Developers.

 

 

Читайте також:

В Британії продають замок за ціною нижчою, ніж вартість квартири

Окупанти розграбували музей-заповідник “Херсонес Таврійський” та вивезли візантійське золото

Найстарішу єврейську Біблію продали на аукціоні Sotheby’s за рекордні $38 млн