У Лондоні хочуть конфіскувати будинки російських олігархів, аби перетворити їх на доступне житло

/ Події /

Вестмінстерська рада британської столиці заявила, що Лондон перетворився на "європейський центр з відмивання грошей громадян рф". У рамках боротьби з "негативною репутацією", проблему планують усунути.

Нині відомство розпочинає процес перевірок житла. Російським власникам погрожує конфіскація майна, якщо воно не використовується за призначенням. За підрахунками влади Вестмінстера, таких об’єктів налічується близько 4000, пише The Guardian із посиланням на Міську раду Вестмінстера.

Після переходу у розпорядження міста нерухомість, розташовану здебільшого у престижних районах Лондона, на кшталт Белгравії, Найтсбриджу та Мейферу, перетворять на соціальне житло. 

За даними аналітичного центру Transparency International UK, із 2016 року росіяни, яких підозрюють у корупції та зв’язках із кремлем, придбали таких об’єктів у Вестмінстері на суму майже 430 мільйонів фунтів стерлінгів – більше, ніж у будь-якому іншому районі Великобританії. У сусідніх Кенсінгтоні та Челсі ця сума сягає 283 мільйонів фунтів стерлінгів.

Забудова на площі Ітона у районі Белгравія, Лондон. Фото: Richard Baker / Alamy

У Вестмінстерській раді стверджують, що “брудна таємниця Вестмінстера була добре відомою протягом багатьох років, але можновладці надто довго дивилися в інший бік, поки гроші сумнівного походження хлинули до Лондона, а інвестори користувалися відносно м’якими законами”.

“Потрібна була війна в Україні, щоб сконцентрувати увагу на інвестиціях олігархів і на тому, що Лондон перетворився на європейську пральню для відмивання брудних грошей”, – заявив новообраний голова ради Адам Хуг.

Після того, як мине процес перевірок усіх документів й підозри посадовців підтвердяться, Вестмінстер планує відбирати у них будинки. 

 

На головній – історичний будинок у Мейфері, Лондон. Фото: Peregrine Communications / Unsplash

 

 

Читайте також

З готелів “Дністер”, які нібито належать росіянам, зняли арешт

Столичний торговий центр “Магелан” продають

Попри рішення облради, колектив Харківського театру наполягатиме на перейменуванні