У Латвії можуть прибрати з вулиць усі радянські монументи

/ Події /

У Латвії розглянуть законопроєкт, який передбачає обов'язкове знесення усіх пам'ятників країни, що пов'язані з радянським режимом. Остаточне рішення залишається за парламентом.

Голосувати за проєкт закону будуть у червні. Якщо ініціативу підтримають, низку об’єктів, включно з пам’ятником радянським визволителям у Пардаугаві, повинні демонтувати до 15 листопада 2022 року, повідомляє видання LSM Media. Закон про демонтаж не буде поширюватись лише на військові поховання і кладовища. 

До слова, 12 травня Сейм Латвії ухвалив рішення про припинення дії 13-ї статті латвійсько-російського договору, яка гарантувала захист радянських пам’ятників. Передумовою для цього стало масштабне вторгнення рф на територію України.

Близько п’яти тисяч людей на мирній демонстрації, що проходила з закликом “звільнитися від радянської спадщини” 20 травня 2022 року. Фото: NEXTA

Варто зазначити, що загалом у країні налічують близько 300 пам’ятників та меморіальних табличок, присвячених радянщині. Предмети, які мають культурну цінність, планують демонтувати й передати в Музей окупації в Ризі.

 

 

Читайте також

Для відновлення музею Сковороди створили благодійний фонд

Попри невдоволення, у Лондоні планують звести концерт-хол у вигляді гігантської сфери

Історичну будівлю у центрі Львова планують перетворити на готель. Оголосили архітектурний конкурс