У Києві відновили будівництво метро на Виноградар через небезпеку обвалення

Київметробуд відновив будівництво гілки метро на Виноградар, яке було зупинено з початком російського вторгнення.

Як повідомив начальник Київського метрополітену Віктор Брагінський в інтерв’ю ТСН, будівництво нової гілки метро зупинили майже рік тому – в лютому 2022 року.

Наразі роботи відновлено і генпідрядник зосередився над першочерговими ділянками. Зокрема на відкритих ділянках є котловани, які – якщо їх лишити відкритими — можуть обвалитися через щільне будівництво поруч.

Брагінський зазначив, що зараз фактично ліквідовують техногенну небезпеку — закріплюють та накривають уже збудовані тунелі.

Фото: Київметробуд

«Звичайно, на темпи будівництва впливає поточна ситуація, адже бригади будівельників і всі, хто залучений до будівництва, під час повітряної тривоги повинні бути у безпеці. Крім того, нестабільне електропостачання уповільнює робочий процес. Дуже важко назвати чіткий термін закінчення робіт. Але можу сказати, що зараз генпідрядник зосередив роботу над ділянками, які потребують першочергового виконання робіт», – пояснив керівник метрополітену.

Далі, за його словами, фахівці планують перейти до будівництва другого тунелю від станції «Мостицька» до станції «Сирець». Один тунель між ними завдовжки 1249 метрів вже збудовано.

 

 

Читайте також:

Кияни підтримали перейменування станцій метро «Площа Льва Толстого» та «Дружби народів»

Варшава подарує Києву 60 вагонів метро

Заміну погрудь російських діячів у київському метро винесуть на громадські обговорення