У Києві відкрилася виставка робіт авторки відомого панно на станції метро “Хрещатик”

В Музеї народного декоративного мистецтва відкрилася виставка присвячена мисткині Оксані Грудзинській, якій в день відкриття виповнилося 100 років.

Про це йдеться на сторінці музею.

На виставці представлені декоративні вази, пласти, тарелі, підготовчі ескізи, а також один із варіантів керамічного панно станції метро “Хрещатик”.

Вони складаються з 12 типів прямокутних плиток з яскравими квітковими візерунками, які мають безліч варіантів компонування. Контури малюнка виконані технікою невисокого, ледь виступаючого рельєфу, і розписані кольоровими поливами відновного вогню.

Фото: In Kyiv

Також до ювілею музей випустив альбом творів художниці та подарував їй на відкритті.

Фото: In Kyiv

Оксана Грудзинська народилася у Москві та закінчила інститут прикладного та декоративного мистецтва, де її навчали Олександр Дейнека та Роберт Фальк.

Фото: Національний музей українського народного декоративного мистецтва

З середини 1947 року художниця почала працювати в експериментальній майстерні художньої кераміки в Києві. Створювала декоративні панно, настінні тарелі, вази, куманці.

Фото: Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Вона є заслуженою художницею України, членкинею Національної спілки художників України та автором багатьох керамічних творів, що прикрашають міста України, інтер’єри будинків та музейні експозиції.

 

 

Читайте також:

Зруйноване мозаїчне панно з вогнеборцями на ВДНГ відновлять у первісному вигляді

Столична громада, що опікується мозаїкою на Електронмаші, просить допомогти з її відновленням

У Полтаві “осучаснять” автовокзал, на фасаді якого раніше було радянське панно