У Києві цифровому проходить опитування про перейменування Повітрофлотського проспекту.
Серед лідерів голосування наразі три назви. Лідирує назва Повітрянофлотський проспект із результатом 34%. Назва проспект Європейського союзу на другому місці – за неї віддали голоси 27% опитуваних.
Топонімічна група Київради та Український інститут національної памʼяті дійшли до висновку, що назва Повітрофлотський не підлягає декомунізації. Єдина рекомендація це адаптувати назву до норм української мови.
Політичний радник Тимош Мартиненко-Кушлянський, який виступає проти перейменування, вважає, що проспект Повітрофлотський – це серцевина великого меморіального простору Києва, пов’язаного з авіацією.
“Проспект у Соломʼянському районі є дорогою до аеропорту імені Сікорського у Жулянах, де у часи Української революції 1917 року базувався Повітряний флот УНР, а зараз неподалік пролягає вулиця Генерала Павленка – командувача Повітряним флотом УНР.”, – вказує Тимош.
Своєю чергою, з пропозицією змінити назву Повітрофлотський на Європейського союзу виступив ексміністр закордонних справ України Олександр Огризко.
“Прийшов час нарешті позбавити наші вулиці, парки і сквери російського минулого. Воно приносило нам лише трагедії. Наше майбутнє – європейське. То ж давайте наближати його усіма можливими засобами, навіть у назвах. Україна буде в ЄС, Україна буде в НАТО!”, – зазначає Олександр Огризко.
Його підтримали політолог Михайло Басараб, волонтер Мирослав Гай, правозахисник Йосип Зісельс, а також громадські діячі Михайло Гончар, Андрій Левус, журналіст Сергій Квіт та дипломат Данило Лубківський.
Опитування у Києві цифровому триватиме до 16 квітня.
Читайте також:
Українці проголосували за перейменування Південно-Західної залізниці: нова назва – Центральна
У Полтаві знесуть памʼятники Пушкіну і двом радянським генералам
У Києві хочуть націоналізувати приміщення російського посольства