У Києві триває голосування за перейменування Повітрофлотського проспекту

В Києві планують перейменувати проспект Повітрофлотський на проспект Європейского союзу. У суспільстві виникла дискусія з приводу доречності такого перейменування. 

У Києві цифровому проходить опитування про перейменування Повітрофлотського проспекту.

Серед лідерів голосування наразі три назви. Лідирує назва Повітрянофлотський проспект із результатом 34%. Назва проспект Європейського союзу на другому місці – за неї віддали голоси 27% опитуваних.

Зображення: Київ цифровий, результати опитування за 13 квітня

Топонімічна група Київради та Український інститут національної памʼяті дійшли до висновку, що назва Повітрофлотський не підлягає декомунізації. Єдина рекомендація це адаптувати назву до норм української мови.

Політичний радник Тимош Мартиненко-Кушлянський, який виступає проти перейменування, вважає, що проспект Повітрофлотський – це серцевина великого меморіального простору Києва, пов’язаного з авіацією.

“Проспект у Соломʼянському районі є дорогою до аеропорту імені Сікорського у Жулянах, де у часи Української революції 1917 року базувався Повітряний флот УНР, а зараз неподалік пролягає вулиця Генерала Павленка – командувача Повітряним флотом УНР.”, – вказує Тимош.

Фото: КМДА, памʼятник Сікорському

Своєю чергою, з пропозицією змінити назву Повітрофлотський на Європейського союзу виступив ексміністр закордонних справ України Олександр Огризко.

“Прийшов час нарешті позбавити наші вулиці, парки і сквери російського минулого. Воно приносило нам лише трагедії. Наше майбутнє – європейське. То ж давайте наближати його усіма можливими засобами, навіть у назвах. Україна буде в ЄС, Україна буде в НАТО!”, – зазначає Олександр Огризко.

Його підтримали політолог Михайло Басараб, волонтер Мирослав Гай, правозахисник Йосип Зісельс, а також громадські діячі Михайло Гончар, Андрій Левус, журналіст Сергій Квіт та дипломат Данило Лубківський.

Опитування у Києві цифровому триватиме до 16 квітня.

 

 

Читайте також:

Українці проголосували за перейменування Південно-Західної залізниці: нова назва – Центральна

У Полтаві знесуть памʼятники Пушкіну і двом радянським генералам

У Києві хочуть націоналізувати приміщення російського посольства