У Києві планують створити “Гай хижих птахів” та “Заплаву орхідей”

У Києві в районі Феофанії створять два заповідних обʼєкти "Гай хижих птахів" та "Заплава орхідей".

Київський екологічний культурний центр (КЕКЦ) повідомляє, що 11 квітня на засіданні екологічної комісії Київради підтримали рішення про створення двох заповідних обʼєктів.

Обидва обʼєкти знаходитимуться у Голосіївському районі Києва і нестимуть важливу роль у збереженні унікальної екосистеми регіону.

Фото: КЕКЦ

Зоологічна памʼятка “Гай хижих птахів” охоплюватиме площу в 105 га біля Феофанії. Тут зустрічається занесений до Червоної книги шуліка чорний, канюк звичайний, яструб великий та багато інших видів, що потребують збереження.

Депутатка Київради Ксенія Семенова, що підтримує ініціативу створення заповідної зони, вважає, що таких цінних міст у Києві більше не збереглося.

Фото: БЖ

Своєю чергою, природний обʼєкт “Заплава орхідей” в районі Феофанії планують оголосити ботанічною памʼяткою природи місцевого значення. Орієнтовна площа складатиме 24,9 га.

“Тут знайдено найбільшу популяцію рідкісної орхідеї-пальчатокорінника м’ясочервоного. Раніше, популяція заходила також і до села Хотів Київської області, однак, була знищена внаслідок забудови території.”, – повідомляє Ксенія Семенова.

 

 

Читайте також:

У Києві біля двох станцій метро на місці МАФів облаштують громадські простори

На Оболоні висадять нові дерева на місці нещодавно зпилених

росіяни масово вирубують ліси на окупованих територіях України – WSJ