У Києві оголосили тендери на будівництво нових розв’язок – кошторис дорівнює бюджету Тернополя

Київська влада оголосила тендери на реконструкцію та будівництво розв'язок на загальну суму майже 5 млрд гривень. В ініціативі "Пасажири Києва" зазначають, що це сума всього річного бюджету Тернополя або Полтави і називають видатки "марнотратством".

В ініціативі “Пасажири Києва” проаналізували дані тендерів на реконструкцію двох розвʼязок – на перетині вулиць Богатирської й Полярної та вулиць Дегтярівської й Олександра Довженка:

  • реконструкція розв’язки Богатирська-Полярна два тендери на 3,1 млрд грн
  • реконструкція розв’язки Дегтярівська-Довженка, два тендери на 2,1 млрд грн

“Пасажири” порівняли ці суми з видатками таких міст як Тернопіль (річний бюджет міста на 2023 рік становить 2,9 млрд гривень) та Полтава (4,3 млрд гривень на 2023 рік).

“КМДА дуже кортить займатися марнотратством, розпилюючи декілька мільярдів на реконструкції всього двох розв’язок”, – зазначили в ініціативі.

“Пасажири” натомість наголошують, що нові розв’язки будувати не треба, допоки міська влада не добудує Шулявський шляхопровід і просять підписати відповідну петицію.

“Витрачені декілька мільярдів гривень на розвязку не зменшать затори, а збільшать їх, просто на інших розташованих поруч перехрестях. Місто має розвивати громадський транспорт, а не будувати нові розв’язки”, – йдеться в петиції.

Автор петиції також підкреслює, що у Києві проєкт Шулявського шляхопроводу вже декілька років закинутий в недоробленому стані і при цьому кошторисна вартість збільшилася з початкових 600 млн грн до 2 млрд грн.

“Міська влада вже декілька років як забула про шляхопровід – там сміття, бруд та ніякого комфорту для пішоходів. І таких дороговартістних, розпочатих і закинутих на різних стадіях проєктів по Києву безліч. Тому не можна говорити про жодне нове будівництво, доки існуюча інфраструктура стоїть на підпірках та розвалюється”, – наголошує автор петиції.

Наразі зібрано 2500 голосів з 6 тисяч необхідних.

 

 

Читайте також:

“Заради ларька з цигарками”. У Києві демонтують унікальну модерністську зупинку

В Києві пропонують назвати проспект на честь Героїв Бахмута – петиція

До Києва прибула перша партія вагонів метро із Варшави