У Києві лікують дерева, що мають статус обʼєкта природно-заповідного фонду

У Києві проходить лікування 18 ботанічних памʼяток природи місцевого значення.

Про це повідомила пресслужба комунального обʼєднання “Київзеленбуд”.

Зазначається, що фахівці видаляють сухі гілки та ті, що перетинаються, вилучають гриби, зачищають, обробляють фунгіцидами уражені місця тощо. На кожну пам’ятку природи підготовлено технологічну карту по лікуванню вікового дерева.

“До лікування вікових дерев залучають арбористів. Згідно з нормами, видаляти сухостій потрібно, тоді, коли дерева знаходяться у стані фізіологічного спокою: після опадання листя і до початку сокоруху. Це зменшує вплив на рослину, ніж обрізка під час вегетації”, – йдеться у повідомленні.

Фото: КО “Київзеленбуд”

Серед переліку ботанічних пам’яток природи місцевого значення: “Сирецький дуб”, “Віковий дуб”, “Катальпа красуня”, “Перунів дуб”, “Дуб довгожитель”, “Партизанський дуб”, “Святошин клен”, “Вікове дерево груші”, “Дуб Янати”, “Дуб Котова”, “Група вікових дерев береки”, “Віковий велетенський екземпляр тополі чорної”, “Сосна Нестерова”, “Гнілецька верба”, “Велетень заплави”, “Вікове дерево дуба-красеня”, “Дуб Красень”, “Віковий дуб Кащенка”.

 

 

Читайте також:

На Київщині вилікували 260-річний дуб: тепер він став домом для птахів та кажанів

У Броварах висадили дерева на місці демонтованого радянського танка

На території Києво-Печерської лаври обстежили дерева за допомогою томографа