У Кривому Розі планують перейменувати вулиці на честь Джо Байдена та Бориса Джонсона

/ Події /

У місті розпочали процес перейменування вулиць, що символізують росію та радянський союз. 

“Замість “московських” й “бурятських” топонімів” вулиці, сквери та площі назвуть на честь військових частин, що захищають місто, Героїв України, видатних українських та іноземних постатей, повідомляють у Криворізькій міській раді.

Під час засідання топонімічної комісії вирішили, що частині вулиці повернуть історичні назви. Низка інших топонімів буде пов’язана із сучасністю. Так, усі військові підрозділи, які захищають Кривий Ріг, будуть увіковічені в назвах вулиць або майданів, скверів та парків.

На честь першої жінки Героя України Інни Дерусової пропонують назвати нинішню вул. Генерала Кузнєцова, а вул. Черняховського – на честь Героїв полку “АЗОВ”.

До топонімічної комісії увійшли керівники міськвиконкому та районів, представники громадськості, науковці та краєзнавці. Фото: Криворізька міська рада

Крім того, вул. Пушкіна планують перейменувати на честь американського президента Джо Байдена, а іменем Бориса Джонсона назвати нинішню вул. Водоп’янова. Крім того, Каширська може отримати назву на честь Канади. 

Передбачається, що остаточні назви затвердять у вересні 2022. До цього часу топонімічна комісія буде узгоджувати варіанти з громадськістю.

 

 

Читайте також

Dom Odbudowy Ukrainy: Польща запровадила ініціативу для захисту та відновлення архітектурної спадщини України

Велика Британія надасть до £10 млн для ремонту залізничної інфраструктури України

Чехія призупинила видачу віз для громадян рф та білорусі