У Бахчисараї після “реставрації” руйнується єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури – фото

Мова йде про Ханський палац, який претендує на включення до списку спадщини ЮНЕСКО.

На фасаді одного з корпусів Ханського палацу у Бахчисараї після так званих реставраційних робіт виявили велику тріщину. Про це повідомляють уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова та заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар

Нині відомо, що після окупації Росією Криму у різний час на об’єктах Ханського палацу проводили реставрацію компанії “Кирамет”, “АТТА Груп” і “Меандр”. Цікаво, що останню у 2020 році затримали через підозру у розкраданні під час реставрації будівлі Консерваторії імені Римського-Корсакова.

На одній зі стін Ханського палацу утворилась велика тріщина. Фото: Emine Dzheppar

Після цього гучного скандалу призначили нових підрядників – ТОВ СК “Строй Мир Реконструкция”. Однак з огляду на нинішній стан будівлі, ні одній із компаній якісно виконати реставраційні роботи так і не вдалось.

Будівлю підперли опорами, аби попередити зсув стіни. Фото: Emine Dzheppar
Будівлю підперли опорами, аби попередити зсув стіни. Фото: Emine Dzheppar

Разом із тим, Україна вважає реставрацію Ханського палацу після окупації Криму незаконною. Омбудсменка Людмила Денісова заявила, що Росія не має права привласнювати та руйнувати пам’ятки архітектури на окупованих територіях.

Також посадовиця звернулася до секретаріату ЮНЕСКО та попросила відреагувати на дії Росії, які вона називає “порушенням міжнародного гуманітарного права”.

Екстер’єр Ханського палацу. Фото: Асоціація реінтеграції Криму

Ханський палац звели 1532 році. Будівля понад двісті років була родовою резиденцією династії Ґераїв — правителів Кримського ханства. Нині це єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури, який зберігся до наших часів.

Цей палац в Україні визнаний пам’яткою національного значення. Він також потрапив до попереднього переліку для внесення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

Читайте також

Київ посів третє місце у світовому рейтингу за найдовшими заторами

Чи надовго? Земельна комісія Київради заморозила будівництво ЖК в охоронній зоні на Печерську

У Києві заборонять змінювати та добудовувати балкони в історичних будівлях