У КПІ збивають з Палацу культури автентичний камінь травертин

У парку КПІ працівники університету збивають з Палацу культури травертин – дорогий натуральний облицювальний камінь.

Про це повідомив застовник спільноти Ukrainian Modernism Дмитро Соловйов.

“Що вони задумали? Зашити Палац в “шубу”? Реконструкцію? Чи (не дай боже) дбайливу реставрацію? Але зважаючи на те, як недбало вони повідбивали благородну гірську породу, нічого доброго ректорат не задумав”, – зазначив Дмитро.

Фото: Дмитро Соловйов

Соловйов підкреслив, що необхідно негайно припинити демонтаж автентичного оздоблення, повернути травертин на місце, і надалі перед подібними роботами консультуватися з громадою та фахівцями. “Це не їхнє особисте подвір’я, це – українська спадщина, архітектурний ансамбль світового рівня, відзначений державними преміями. Прикро бачити від ректорату таке байдуже ставлення до праці попередників”, – зазначив він.

Палац культури КПІ – частина архітектурного комплексу Київського політехнічного інституту, який спроектував видатний український архітектор Володимир Лиховодов. За створення комплексу авторський колектив на чолі з Лиховодовим отримав Державну премію України в галузі архітектури в 1988 році.

 

 

Читайте також:

Патрульна поліція відхилила пропозицію облаштували наземний перехід біля станції “Університетська” – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ

Патрульна поліція відхилила пропозицію облаштували наземний перехід біля станції “Університетська” – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ

КП “Плесо” намагається захопити частину парку “Дикий лівий” – активісти – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ