Загалом на протиаварійні роботи витратили 21,5 мільйона гривень. Про це повідомив член робочої групи з питань громадського контролю за ходом виконання аварійно-відновлювальних робіт архітектурної пам’ятки Масі Найєм.
Наразі тут вдалось встановити нову систему освітлення та опалення, тимчасові віконні конструкції та захисні сітки, які оберігатимуть від падіння елементи декору зі стелі костелу.
Варто зазначити, що 3 вересня 2021 року у костелі Святого Миколая сталась пожежа. Задля ліквідації її наслідків 21 український бізнесмен надав кошти на відновлення храму.
25 листопада Національний будинок органної та камерної музики призначив ТОВ “Укрспецреставрація” підрядником для виконання реставраційних робіт. Почали реставрацію 6 грудня 2021 року, а тривала вона до 31 січня 2022.
Далі будівлю чекає ще два етапи оновлення: всередині і ззовні, які здійснять у межах програми “Велика Реставрація”.
Відомо, що ремонтні роботи з відновлення фасаду розпочнуть у березні 2022 року. На реставрацію внутрішньої частини поки проєкт не розробили.
Костел Святого Миколая сконструював Владислав Городецький ще у 1899-1909 роках. Побудована в готичному стилі будівля розташована у самому центрі міста на вулиці Великій Васильківський.
Після 1917 pоку храм закрила радянська влада. У 1930-ті роки він використовувався як складське приміщення, пізніше тут був розташований архів. Під час Другої світової війни значна частина будівлі була зруйнована, поки у 1978 році під керівництвом архітектора Олега Граужіса її не реставрували.
Наразі костел Святого Миколая ділять між собою Національний будинок органної та камерної музики України та парафія Святого Миколая Римо-католицької церкви в Україні.
З першого червня 2022 року його планують передати в одноосібне користування римо-католицькій громаді.
Читайте також
Простояла недовго: у Києві невідомі знищили мініатюру будинку Крістера
Топ-10 недобудованих архітектурних проєктів за версією Archdaily
Студія Heatherwick зведе у Сеулі штучний хвилястий півострів