У КМДА заявили, що разом з НАБУ запобігли незаконному привласненню Оболонського острова

/ Ландшафт /

Після оприлюднення розслідування журналістів "Схем", у якому розповідається про незаконне привласнення причалів, дамб і цілого острова на Оболоні, НАБУ відкрило кримінальне провадження та спільно з КМДА створило координаційну робочу групу.

У процесі досудового розслідування виявили грубі порушення законодавства та наклали арешт на ділянку Оболонського острова, повідомляють в КМДА.

Зокрема, слідчі з’ясували, що у 2019-2020 роках із власності територіальної громади Києва могла бути виведена водонапірна багатофункціональна дамба, розташована на вул. Прирічній, 8Д. За даними Держреєстру речових прав, право на власність гідротехнічної конструкції було зареєстроване на ТОВ “Українське бюро річкових портів”.  

Водночас вказані у реєстрі координати водонапірної дамби повністю збігаються з місцем розташування острова, а її площа складає 142 980 м², що майже дорівнює площі ділянки острова. 

Площа остова майже збігається з площею так званої водонапірної дамби. Зображення: Схеми

Сам острів перебуває у комунальній власності та закріплений на обліку за КП “Плесо”. Після поданих КМДА, КП “Плесо” та НАБУ скарг за фактом порушень Мін’юст скасував реєстраційні дії державних реєстраторів і приватних нотаріусів.

“”Центральна колегія Мін’юсту задовольнила в повному обсязі скаргу КП “Плесо” щодо скасування реєстраційних дій, на підставі яких право власності на острів Оболонський, який є власністю територіальної громади Києва, могло перейти у приватну власність третіх осіб”, – зазначають у повідомленні.

У КМДА додають, що відповідно до рішення Київської міської ради №878/2288 від 23.12.2004 року “Про створення регіонального ландшафтного парку “Дніпровські острови”, острів Оболонський включено переліку територій, на основі яких створюється регіональний ландшафтний парк “Дніпровські острови”.

Згідно з розпорядженням КМДА № 569 від 18.03.2021 року, на острові мають провести капітальний ремонт елементів благоустрою.

 

 

Читайте також

У Києві планують реставрувати міст Патона

Українці вимагають скасувати реорганізацію Довженко-Центру – петиція

Мінкульт не проти демонтажу пам’ятника Катерині ІІ в Одесі