У Китаї розкопали гігантське місто невідомої раніше цивілізації

/ Світ /

Археологи вважають, що поселенню близько 4500 років.

Поселення виявили в провінції Хух-Хото Внутрішньої Монголії. Воно має складні системи укріплень з каменю, що непритаманно для давньокитайської цивілізації. Це дає підстави вважати, що там мешкав інший доісторичний народ поки невідомої цивілізації. Місту дали назву Хоученцзуй, пише CGTN.

Нині археологи завершили третю фазу розкопок. За цей час вони розчистили близько 1,5 км², однак його площа набагато більша, кажуть фахівці. Серед особливих відкриттів під час розкопок – рови, барбакани, бастіони для лучників та доволі міцні міські ворота.

Вид з висоти пташиного польоту на кам’яне місто Хоученцзуй. Фото: CGTN

“Ми навіть виявили два підземні тунелі. Один веде від внутрішнього барбакану до зовнішньої частини міста, а інший з’єднаний із ровом. Щоб з’ясувати, для чого вони використовувалися, потрібні подальші дослідження”, – заявив директор Академії культурних реліквій та археології Внутрішньої Монголії Сунь Цзіньсун.

Підземні ходи, які виявили під час розкопок. Фото: CGTN

Результати вже зроблених досліджень свідчать, що Хоученцзуй – величезне місто, розквіт якого припадало на 2500-2300 роки до н. е. Вперше залишки поселення виявили у 1980-х, але розкопки стартували лише у 2019 році. За словами археологів, найімовірніше історія походження пов’язана з іншим 4000-річним кам’яним містом Сімао в Шеньму.

Експерти кажуть, що ці два поселення вибиваються із загальної низки подібних, оскільки ранні китайські міста зазвичай зводили із землі та дерева. Водночас дослідження показують, що вхідні брами до виявлених поселень мають багато відмінностей, що може свідчити про їхню приналежність до різних цивілізацій.

 

 

Читайте також

130-річний вітраж, який був в аварійному стані, відновили та повертають до львівського храму 

Під час висадки дерев житель Палестини знайшов стародавню візантійську мозаїку

Реставратори виявили рідкісні розписи та стародавні балки в львівській кам’яниці XVII ст.