У Китаї колишні промислові печі для вапняку перетворили на геомузей

Кількадесят років тому вапнякову гору Пугонг, розташовану у провінції Хінань, вирішили перетворити на потужний промисловий комплекс - тут зосереджувалось родовище вапняку, який потребував переробки.

Щоб випалити вапно, там спорудили кілька сотень печей шахтного типу. Після того, як в країні почали впроваджувати політику щодо захисту навколишнього середовища, конструкції вирішили закрити назавжди й територія перетворилась на покинуту та занедбану зону, пише Аrchdaily.

Нині ділянку та споруди на ній знову готують до використання, однак замість шкоди довкіллю тепер печі слугуватимуть культурно-просвітницьким осередком, де популяризуватимуть концепцію сталого розвитку. Місцева влада вирішила облаштувати тематичний музей за проєктом Professor Li Baofeng’s Studio of HUST.

Такий вигляд мав покинутий комплекс промислових печей до перевтілення. Фото: Yilong Zhao

Такий вигляд мала споруда після її “реінкарнації”. Фото: Yilong Zhao

Проєкт передбачав об’єднання нової споруди із вже наявними, а також використання кількох печей як вхідної групи – знакових воріт геопарку. На даху шахти створили оглядовий майданчик, а для центрального корпусу відвели місце, де традиційно утворювалась внаслідок спалювання зола.

Вхідна група (внутрішній бік). Фото: Yilong Zhao

Інтер’єри споруди. Фото: Yilong Zhao

При вході до музею архітектори зберегли первісну цегляну драбину для подачі матеріалів – таким чином шахтний шурф, напівзруйнована гіпсова піч і новенький музей утворюють органічне ціле. 

“Щоб підкреслити стару промислову піч, ми свідомо послабили форму та колір музею, “сховали” його за пічкою, а частину експозиційного простору “втиснули” в землю, зменшивши висоту музею, порівняно з печами”, – розповідають в архстудії.

Ландшафти місцевості і архітектура, яка вдихнула життя у покинуту промислову зону. Фото: Yilong Zhao

Вапняк, який не встигли колись випалити внаслідок закриття виробництва, став елементом ландшафту, з яким можна буде ознайомитись через оглядові вікна та майданчики у відповідних місцях будівлі музею.

 

 

Читайте також

У Києві виставили на продаж приміщення історичної будівлі колишнього заводу “Арсенал”

У Китаї розкопали гігантське місто невідомої раніше цивілізації