У Києві з історичних будівель приберуть кондиціонери й незаконні прибудови

/ Події /

Київрада ухвалила рішення, за яким власників квартир в об’єктах культурної спадщини повинні привести до належного стану фасади будівель, що розташовані в історичному центрі столиці.

Про це йдеться на сайті державної установи.

Згідно з новими правилами, під час утримання, реставрації чи капремонту історичних будівель встановлення систем кондиціонування повітря вважатиметься незаконним. 

Також впровадженні обмеження стосуватимуться будь-яких змін фасаду. Зокрема, заборонили утеплювати, склити або розширювати балкони і лоджії. 

Крім того, віднині не можна здійснювати добудови, створювати нові чи розширювати наявні віконні прорізи, а також змінювати форму і кольори віконних рам та балконних дверей.

Одна з незаконних прибудов Києва. Фото: Євген Нікіфоров / «Бабель»

Контроль цього рішення здійснюватиметься Департаментом міського благоустрою та Департаментом охорони культурної спадщини. Якщо правопорушення виявлять, його обіцяють демонтувати.

Варто зазначити, що проєкт закону розробили у лютому, до початку масштабного вторгнення військ рф. Фахівці, урбаністи та громадські активісти працювали над ним майже два роки.

 

 

Читайте також

Чехія виділила майже $90 тисяч, аби допомогти українським музеям

Сквер, у якому був знак дружби Києва та москви, отримав назву на честь Героїв Маріуполя

“Хуст Хостел”: із законсервованого готелю на Закарпатті облаштували житло для переселенців