У Києві реставрують історичну будівлю ХІХ століття, аби облаштувати у ній Музей АТО

Мова йде про архітектурну пам'ятку на території Національного історико-архітектурного музею Київська фортеця - Капонір першого полігону Госпітальних укріплень.

У Києві планують створити Музей війни Росії проти України. Його облаштують на території Національного історико-архітектурного музею Київська фортеця. 

Місцем розташування культурно-освітнього закладу, присвяченого військовим діям у зоні ООС, слугуватиме Капонір першого полігону Госпітальних укріплень, зведений у 1844 році.

Останні кілька десятиліть будівля стояла пусткою, тому нині перебуває в аварійному стані. У 2022 році тут планують почати ремонтно-реставраційні роботи у межах міської цільової програми “Столична культура”. 

Такий вигляд нині має Капонір першого полігону Госпітальних укріплень. Фото: Історико-культурний центр “Річкова Брама Києва”

Концепцію майбутнього Музею війни Росії проти України нині узгоджують з громадськістю. Перше обговорення провели 17 лютого 2022 року  у форматі круглого столу.

На ньому представники влади, музейної спільноти та ветерани ділились міркуваннями щодо сучасних пластичних, просторових та технологічних рішень Музею. Надалі планується низка подібних зустрічей робочої групи.

Будівля стояла пусткою понад кілька десятиліть. Фото: mapio.net

Капонір першого полігону Госпітальних укріплень Київської фортеці побудували у 1844 році на дні фортечного рову за зразковим проєктом військового інженера Карла Оппермана. Тоді її задумали як місце збереження гармат та ведення артилерійського вогню. 

Одноповерхова цегляна споруда має форму зрізаної параболи. Вона складається з восьми розташованих по периметру приміщень-казематів і центральної порохової камери. 

 

 

Читайте також

На Подолі у Києві хочуть створити ландшафтний заказник

У Мінкульті розповіли, коли почнуть зводити Музей Революції Гідності та назвали вартість проєкту

У Софії Київській реставрують горельєфне панно “Місто на семи пагорбах”