У Києві пропонують перейменувати вулицю Московську на честь князів Острозьких

/ Події /

У столиці планують перейменувати вулицю Московську, що поблизу Арсенальної в Печерському районі столиці. Її хочуть назвати на честь князів Острозьких, аби увіковічити їхній внесок у розбудову міста.

Офіційне звернення з відповідним проханням наразі направили на розгляд очільнику Києва Віталію Кличку, повідомляють у Київраді.

“Вулиці Києва мають носити імена не тільки героїв сучасності, але й наших славетних предків. Тому перейменування вулиці Московської в історичному центрі міста на честь князів Острозьких доповнить багатий історичний топонімічний ландшафт Печерського району. Це сприятиме збереженню національної та локальної пам’яті”, – зазначила депутатка Олена Пензик, яка подала офіційне звернення.

У грудні 2021 року в столиці перейменували Московську вулицю, що розташована в Солом’янському та Голосіївському районах. Нині вона має назву козацького полковника та дипломата Гетьманщини Григорія Гуляницького. Фото: kyiv.comments.ua

Варто зазначити, що князь Костянтин Острозький – видатний український полководець й державний діяч часів Великого князівства Литовського. у 1514 році на чолі з литовсько-українсько-білоруським військом розбив армію московської держави в битві під Оршею.

Його син, Костянтин-Василь Костянтинович Острозький, був видатним українським військовим, політичним й культурним діячем, меценатом та київським воєводою.

У 1576 році він заснував Острозьку академію, яка вважається першим вищим навчальним закладом в Україні. Крім того, за його правління суттєво посилився політичний вплив Києва.

 

 

 

Читайте також

У Бучі почали монтувати перше тимчасове житло для мешканців міста

Естонія допоможе відбудувати Житомирську область

Львівська національна галерея мистецтв отримала новітні прилади осушення стін