У Києві планують створити два нових ландшафтних заказники

/ Події /

Зокрема, статус природоохоронної ландшафтної зони найближчим часом планують присвоїти озеру Лосине, що в Деснянському районі.

Площа заповідної ділянки місцевого значення складатиме 1,1 га. Нині рішення вже затвердили у Київраді, повідомляють у відомстві. Це дозволить зберегти природне різноманіття зеленої зони, а також запобігти можливій забудові.

“Проєктована територія заказника має велике рекреаційне, кліматичне та естетичне значення. Серед водної рослинності є найменша квіткова рослина України – вольфія безкоренева, а також трапляються угрупування сальвінії плавучої, які занесені до Зеленої книги України. 

З поширених плазунів – болотяна черепаха, яка охороняється згідно з Бернською конвенцією. Статус ландшафтного заказника з чітко визначеними межами дозволить вберегти територію від можливих забудов та іншого небажаного втручання”, – зазначив депутат Київради Денис Москаль.  

Територія озера Лосине. Фото: kievvlast.com.ua

Також комісія Київради з питань екологічної політики підтримала намір оголосити ландшафтним заказником місцевого значення природну зону “Совська Пронька” у Солом’янському районі.

Природоохоронний статус буде поширюватись на території, що розташовані між Колосковою, Крутогірною, Сигнальною і Яблуневою вулицями, а також Яблуневим провулком. Орієнтована площа заказника – 10,31 га. 

“На зазначеній місцевості бере свій початок річка Совка. Необхідно унеможливити забудову природної території та сприяти оздоровленню довкілля в рамках міської екологічної стратегії”, – каже депутат Київради Володимир Кравець.

Водойма в Солом’янському районі. Фото: Вечірній Київ

Варто зазначити, що ця місцевість слугує домівкою для багатьох видів птахів, що поселились на тамтешніх балках зі струмками, поблизу Совських ставків. Крім того, тут можна натрапити на червонокнижні граб та пролісок. 

Раніше цю територію хотіли відвести під будівництво аеропорту “Жуляни”.

 

 

Читайте також

У Деснянському районі столиці відкрили найбільше в Україні бейсбольне поле

Кияни вимагають позбутись недобудови на проспекті Леся Курбаса – петиція

Столиці повернули 17 заповідних ділянок на Жуковому острові