У Києві перейменували понад 40 вулиць

/ Урбаністика /

Нові топоніми замінили назви, що символізують росію та СРСР.

Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської ради. 

“Нові назви, зокрема, увіковічнять пам’ять про визначні історичні події України, а також про відомих діячів і Героїв, які прославляли Україну та боролись за незалежність нашої держави. А також – пам’ять про захисників України, які поклали своє життя, боронячи нашу державу після широкомасштабного вторгнення російських варварів”, – зазначив Віталій Кличко.

Так, у Дарницькому районі вулицю Славгородську перейменували на вулицю імені загиблого Героя російсько-української війни – Дениса Антіпова, вулицю Карла Маркса – на вулицю Йоганна Вольфганга Ґете. 

У Голосіївському районі площу Амурську – на площу Васильківську. 

У Шевченківському районі вулицю Пушкінську – на вулицю Євгена Чикаленка, вулицю Некрасівську – на вулицю Івана Драча, Краснодарську – на вулицю Ґолди Меїр. 

У Дніпровському районі вулицю Астраханську – на вулицю Кастуся Калиновського. 

У Солом’янському районі вулицю Багратіона – на вулицю імені фотокореспондента, який загинув в березні 2022 під Києвом, Максима Левіна, провулок Московський – на провулок Павла Лі. 

У Подільському районі провулок Олександра Бестужева – на провулок Кузьми Скрябіна. 

У Святошинському районі площу Героїв Бреста на площу Чорнобаївську. 

В Оболонському районі вулицю Маршала Тимошенка – на вулицю Левка Лук’яненка. 

У Печерському районі вулицю Олександра Матросова на вулицю Генерала Кульчицького – українського військового, що загинув у 2014 році у Слов’янську.

“Уже не московська”. З вулиці Князів Острозьких прибрали усі покажчики зі старою назвою

Нагадаємо, на початку вересня Київрада перейменувала близько 40 вулиць, провулків і площ столиці, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим. Зокрема, й вулицю Московську в центрі міста – на вулицю Князів Острозьких. А наприкінці серпня депутати перейменували 95 київських вулиць, площ та провулків.

Нові назви для вулиць, провулків, бульварів, проспектів та площ столиці обирали кияни. На електронне голосування винесли 296 об’єктів, які відбирала експертна комісія. Охочі мали можливість проголосувати за назви, яким віддали перевагу, в застосунку “Київ Цифровий”. Назви, що отримали найбільшу підтримку, були передані до сесійної зали Київради на голосування.

 

Фото на головній: Вечірній Київ / Наталія Слінкіна

 

 

Читайте також

Без російських письменників і генералів. В Одесі рекомендують змінити назви майже 100 вулиць

Петиція про повернення площі Перемоги історичної назви набрала 6 тисяч підписів

У замку “Паланок” завершують встановлення тризуба замість угорського турула