У Києві компанія хоче приватизувати нерухомість навколо меморіалу Батьківщина-Мати

"Архітектурна майстерня Інка" відстоює у судах право на приватизацію національного меморіального комплексу Батьківщина-Мати.

Попри те, що приватизація національних пам’яток заборонена українським законодавством, Господарський суд столиці фактично задовольнив наміри компанії.

Нині відомо, що в 2015 році фірма уклала договір з Фондом держмайна про оренду лише двох приміщень комплексу (головна будівля музею з монументом в оренду не здається). Однак у грудні 2020 року компанію не задовольнив у ньому пункт про заборону приватизації меморіалу, після чого вона вирішила анулювати договір через суд. 

Меморіал Батьківщина-Мати. Фото: Національний музей історії України у Другій світовій війні

У 2021 році Господарський суд міста Києва ухвалив рішення про задоволення позовних вимог компанії. Попри апеляційну скаргу Фонду держмайна наприкінці 2021 року, цей самий суд постановив залишити рішення без змін.

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні – єдиному законному балансоутримувачі меморіалу – наголошують на тому, що на нинішньому етапі ця ситуація означає лише скасування пункту договору й аж ніяк не приватизацію. Окрім того, що сам меморіал в оренду не здають і він ніяким чином не зможе потрапити до чужих рук.

Наразі ЗМІ вказують на зв’язок компанії “Архітектурна майстерня Інка” з олігархом Коломойським. Цікаво, що до 2018 року власником фірми був колишній голова Офісу президента Андрій Богдан, а нині нею володіє Олена Фасоль – помічниця депутата від “Слуги народу”.

 

Читайте також

В Ужгороді зведуть дитячий садок з незвичним дизайном

В історичному районі Львова на місці дитячого санаторію зведуть елітарне житло

Провал року? Чому проєкт MVRDV у Лондоні розчарував і архітекторів, і загал