У Києві хочуть реставрувати музей “Золоті ворота” за підтримки місцевих жителів

/ Події /

Національний заповідник "Софія Київська" спільно з волонтерським рухом "Люди та хвостики" ініціювали збір коштів на реставрацію музею "Золоті Ворота". 

Востаннє відновлювальні роботи павільйону над залишками автентичних Золотих воріт XI ст. проводили близько 15 років тому, повідомляють ініціатори проєкту. 

За їхніми словами, в умовах війни історична пам’ятка потребує проведення комплексу безпекових заходів. Оскільки деревина в опорядженні павільйону є легкозаймистою, треба провести її спеціальну обробку від знищення вогнем.

“Хоча ми всі віримо в ЗСУ і сподіваємось, що жоден постріл вже не добереться до Києва, але життя навчило нас, що краще діяти на випередження… Усі ми розуміємо, що у Головнокомандуючих більш важливі завдання з визволення України від ворога, то ж будемо сподіватись на небайдужих киян”, – йдеться у повідомленні. 

Реставрацію музею “Золоті ворота” проводили востаннє у 2007 році. Фото: planetofhotels

Відновлення передбачатиме реставрацію дубової обшивки павільйону й покрівлі, які потребують очистки деревини з подальшим ґрунтуванням та створенням захисного шару дерев’яного бруса.

Вартість комплексу реставраційних робіт складає близько 1,1 мільйона гривень включно з ПДВ. 

Гроші збиратимуть протягом трьох місяців. Щоб доєднатися до проєкту і підтримати ініціативу фінансово, слід перейти за посиланням.

 

 

Читайте також

“Київська Мадонна в метро” здобула звання кращої квіткової композиції у столиці

Американська архстудія викупила бруталістську будівлю культового архітектора, аби зробити її реновацію

У Києві може значно збільшитись кількість наземних переходів