У Харкові запустили бета-тестування застосунку, в якому можна ознайомитися із архітектурою міста

Громадська організація Urban Forms Center запустила проєкт «Посібник з архітектури Харкова» (Kharkiv Architecture Manual) та запрошує користувачів до бета-тестування.

«Це цифровий путівник містом, що славиться своєю архітектурою модернізму. Додаток має зручну мапу, на якій вказані об’єкти з текстовими описами і детальною інформацією, що складаються у маршрути», – зазначають автори проєкту.

Фото надане Urban Forms Center

Тут можна знайти рідкісні архівні фотографії, професійну сучасну зйомку та 3D-моделі, що демонструють, якими ці об’єкти були упродовж XX ст. та їхній теперішній стан під час війни.

Фото надане Urban Forms Center

«Ми прагнемо знайомити широку аудиторію у світі з матеріальною культурною спадщиною України і Харкова 1920–30-х років, привертаючи увагу до її цінності та приналежності до феномену світового модернізму. Ми віримо, що вже скоро гості міста зможуть власноруч спробувати застосунок, прогулюючись маршрутами, які ми підготували», — розповідає кураторка проєкту, аворка книг і дослідниця архітектури Євгенія Губкіна.

Спадщина міжвоєнного модернізму в Харкові залишається найбільш недооціненим пластом матеріальної культури

Автори проєкти зазначають, що спадщина міжвоєнного модернізму (конструктивізму) в Харкові залишається найбільш недооціненим пластом матеріальної культури.

З початком повномасштабної війни Росії проти України у лютому 2022 року, ця архітектура, не менше за середньовічні церкви, барокові й класицистичні будинки опинилася під загрозою знищення внаслідок невщухаючих обстрілів міста.

Матеріали доступні українською та англійською мовами. Завантажити застосунок можна для Android та для iOS.

 

 

Читайте також:

Дискримінація модернізму як спосіб знищення пам’яті

Садибу Дмитрієва остаточно повернули у власність громади

Проєкт “Зелений гай” в Дніпрі від харківських архітекторів отримав відзнаку Спілки архітекторів: візуалізації