У Японії таргани-кіборги допомагатимуть інспектувати небезпечні зони

/ Технології /

Тамтешні інженери створили мініпристрої для тарганів, якими можна керувати дистанційно за допомогою бездротового мікромодуля на сонячній батареї.

Їх планують використовувати для обстеження небезпечних і важкодоступних зон. Для цього на тіло комахи потрібно встановити спеціальний рюкзак з додатковими механічними датчиками, до прикладу, радіаційними, пише SciTechDaily.

За словами розробників, механічні пристрої та гнучкі матеріали не заважатимуть комахам вільно пересуватися. Системні модулі, розміщені у рюкзаку, надрукованому на 3D-принтері, підлаштовуються під природні рухи тарганів. 

Такий вигляд має дистанційна система керування тарганами-кіборгами. Зображення: RIKEN

Технологія працює за допомогою бездротового модуля дистанційного керування – він подає імпульси в кінцівки комахи, щоб та повернула наліво або направо. Разом із ним до комах прикріплений літій-полімерний акумулятор із сонячною батареєю, який дозволяє працювати системі протягом тривалого часу. 

Таким чином тарган-кіборг зможе інспектувати потенційно небезпечні території понад місяць, не втрачаючи при цьому своєї природної швидкості. 

 

 

Читайте також

У США завдяки 3D-друку розробили технологію створення “зелених фасадів”

Турецькі девелопери створюють черепицю, у якій можуть селитись птахи

Посеред каскадної долини рисових терас у Японії звели готель за проєктом Кенго Куми