У Хмельницькому перейменували низку вулиць на честь Героїв України

/ Події /

На позачерговій сесії Хмельницької міськради ухвалили рішення про перейменування 45 топонімів, що були пов'язані із росією.

Про це розповів Суспільному очільник міста Олександр Симчишин. 

Згідно з новими змінами, у рамках декомунізації 10 вулиць й провулків назвуть на честь українських Героїв, що загинули в боротьбі проти російських окупантів. 

Як зазначив Олександр Симчишин, міська рада віднині розташовуватиметься на вулиці Героїв Маріуполя. Також тут з’явиться низка топонімів, які перейменують на честь конкретних українських Героїв. Деякі з них просили перейменувати за ініціативою мешканців, зазначив міський голова.

“В мікрорайоні Ракове буде вулиця Героя України Дмитра Васильєва. Це наш герой, командир дивізіону, ракетник 19-ї бригади, який загинув в бою. Буде вулиця Олександра Петриківського. Це колишня вулиця Ланова, де жив Герой, за ініціативою самих мешканців. Вулиця Кожедуба матиме ім’я Героя України, легендарного нашого льотчика Олександра Оксанченка”, – говорить Симчишин.

Виставка з портретами Небесної Сотні та загиблих українських захисників. 18 лютого 2022. Фото: Історична правда

Також головні транспортні магістралі міста тепер будуть найменуватись на честь видатних українських історичних постатей.

“Зокрема, Толстого тепер вулиця князя Святослава Хороброго, Красовського – вулиця Івана Мазепи, Купріна – Симона Петлюри. Крім того, у Хмельницькому відтепер буде вулиця Героїв Прикордонників поруч із прикордонною академією”, – каже чиновник.

Нагадаємо, що у Києві планують назвати вулиці на честь “Азову” та Європи.

 

 

Читайте також

Національна спілка архітекторів України стала членом Ради архітекторів Європи

Дерусифікація станцій метро: які варіанти нових назв найбільш популярні у киян

Signify допоможе реконструювати мережу вуличного освітлення Ірпеня