У Глазго відкривається офіційна виставка Бенксі

Вперше за 14 років Бенксі офіційно проводить виставку в Галереї сучасного мистецтва в Глазго.

Про це повідомляє The Guardian.

Виставка “Cut & Run” включає оригінальні артефакти, ефемери та трафарети, використані для створення відомих робіт художника. Роботи охоплюватимуть період з 1998 року до сьогодення.

“Я ховав ці трафарети роками, пам’ятаючи, що вони можуть бути використані як доказ у звинуваченні у завданні кримінальної шкоди. Але цей момент, здається, минув, тому я виставляю їх у галереї як витвори мистецтва. Я не впевнений, що є більшим злочином”, – сказав Бенксі виданню Herald.

Фото: Jane Barlow

Виставка має на меті розкрити закулісні процеси створення робіт митця. Художник використовував оригінальні трафарети для створення нових версій багатьох своїх відомих робіт, зокрема “Kissing Coppers”, яка вперше з’явилася на стіні пабу Prince Albert у Брайтоні у 2004 році, та “Mobile Lovers” із Брістоля у 2014 році, на якій зображено обійми.

Серед інших експонатів виставки — бронежилет із зображенням британського прапора, який британський репер Стормзі одягав, коли виступав на фестивалі Гластонбері у 2019 році, та роботи з Віфлеєму, зокрема бій подушками між ізраїльським солдатом і громадянином Палестини.

Фото: CNN

Крім того, є детальна модель, яка пояснює, як Бенксі подрібнив свою картину “Дівчина з повітряною кулькою”. Робота самознищилася через кілька секунд після того, як була продана на аукціоні Sotheby’s за 1 мільйон фунтів стерлінгів у 2018 році, що було названо одним із найсміливіших трюків в історії мистецтва. Через кілька років частково подрібнену роботу продали за понад 18,5 мільйонів фунтів стерлінгів.

Фото: Jane Barlow

Бенксі, який ніколи не розкривав свою справжню особистість, сказав, що його привабила Галерея сучасного мистецтва через дорожній конус, який стоїть на голові статуї герцога Веллінгтона 1844 року за межами галереї. Конус розміщувався на статуї представниками громадськості більше чотирьох десятиліть.

Фото: Andy Buchanan

“Cut & Run” відкривається в Галереї сучасного мистецтва Глазго цими вихідними.

 

 

Читайте також:

У Лондоні під час будівництва виявили мавзолей давньоримської доби

В Ірпені зноситимуть будинок з малюнком Бенксі

Бенксі опублікував фото свого графіті: будівлю, на якій воно було зображене, знесли