Про це повідомив міський голова Ігор Терехов в коментарі Радіо Свобода. Він вважає, що назви вулиці та метро необхідно залишити через “великі культурні здобутки поета”.
“У чому винен Пушкін, що народився путін? Тим більше Пушкін – всесвітньо відомий поет, так само як і Лермонтов. Є й інші видатні поети, письменники, художники. Не треба усіх під один гребінець… Ми вчилися на чудових поемах Пушкіна і Лермонтова. І Пушкінська залишиться Пушкінською. У нас є вулиця Пушкінська, у нас є станція метро імені Пушкіна. Це нехай залишається”, – сказав мер Харкова.
Також відмовляються демонтувати з будівлі міської ради радянський герб з серпом та молотом. Напередодні необхідність прибрати частину радянської символіки з фасаду будівлі підкреслила харківська депутатка Галина Куц.
Вона надіслала до Харківської міськради звернення, у якому обґрунтувала доцільність такого рішення, однак на це отримала негативну відповідь.
У документі чиновники заявили, що будівля міськради є архітектурною пам’яткою – відповідно до цього, на їхню думку, демонтаж радянського серпа й молота не підлягає демонтажу.
“Частиною 3 ст. 4 вказаного Закону (ЗУ “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки”) визначені випадки, на які не поширюється заборона. До таких віднесені випадки використання символіки комуністичного тоталітарного режиму у творах мистецтва, створених до набрання чинності цього Закону…
Оскільки на даний момент будівля Харківської міської ради знаходиться на державному обліку як об’єкт культурної спадщини, здійснення демонтажу зазначеної у Вашому зверненні атрибутики не відповідає нормам ч. 3 ст. 4 Закону України”, – йдеться у відповіді на депутатський запит.
Нагадаємо, що напередодні Харківська топонімічна група опрацювала реєстр урбанонімів й виявила у місті понад 260 назв географічних об’єктів, що символізують росію. У планах міськради – змінити ці назви. Деякі з топонімів вже перейменували, підкреслив Терехов.
“Але є те, з чим ми не збираємося миритися. У нас був московський район, він став Салтівським районом. У нас був московський проспект, він став проспектом Героїв Харкова. І 400 топонімів, які носять назви російських міст, вони підуть у небуття… Ми зараз працюємо над цим, винесемо це питання на сесію міської ради і я впевнений будемо мати колосальну підтримку і серед населення, і серед депутатів”, – розповів міський голова.
Він нагадав, що раніше Харків також розірвав відносини з російськими містами-“побратимами”.
Читайте також
У Кривому Розі планують перейменувати вулиці на честь Джо Байдена та Бориса Джонсона
У столичному ботсаду знову виявили боєприпаси часів Другої світової війни