У Харкові планують перейменувати обласний російський театр імені Пушкіна

/ Події /

З проханням змінити назву закладу звернувся його трудовий колектив. Комісія з питань науки, освіти та духовності Харківської обласної ради підтримала ініціативу.

Заклад збираються перейменувати на Харківській академічний драматичний театр. Наразі ця пропозиція очікує розгляду депутатів, повідомляють у Харківській обласній раді.

“У зв’язку з агресією Росії проти України, враховуючи політику Міністерства культури та інформаційної політики України з питань дерусифікації, декомунізації та деколонізації сучасної України, спрямованої на заміну радянського й російського спадку на український, очищення громадського простору від пропагандистських наративів, виникла необхідність перейменування Харківського академічного російського драматичного театру імені Пушкіна на Харківський академічний драматичний театр”, – зазначають у повідомленні. 

Нагадаємо, що у Києві просять перейменувати Національну музичну академію Чайковського. Відповідну ініціативу зареєстрували на сайті електронних петицій. Натомість вчена рада консерваторії виступила проти зміни назви.

 

 

Читайте також

Перейменування вулиць в Одесі відбуватиметься без громадських слухань

У Дніпрі знесуть пам’ятник генерал-майору НКВС Федорову

Національну музичну академію Чайковського просять перейменувати: вчена рада консерваторії проти