У Глухові люди збирають на реставрацію історичного будинку завдяки сортуванню сміття

/ Архітектура /

У містечку на Сумщині така ініціатива триває вже чотири роки.

Про це повідомляє Суспільне. Мова йде про Будинок Миклашевських – пам’ятку місцевого значення, зведену в XVIII ст. На початку XX ст. у споруді здійснили ремонт та облаштували там поштово-телеграфну контору. До 2020 року будівля належала Укрпошті, нині вона досі лишається без власника. 

Такий вигляд мав Будинок Миклашевських раніше. Джерело фото: Nz-hlukhiv.com.ua

Мешканці Гухова вирішили врятувати цінний архітектурний об’єкт та почали збирати і сортувати сміття. Ініціатором виступив Олександр Мірошниченко – його заклик підтримала значна кількість охочих. Відходи, які приносили активісти, сортували безпосередньо в Будинку Миклашевських – для цього встановили спеціальне віконце. 

Нині Будинок Миклашевських конче потребує реставрації та продовжує шукати нового власника. Тому мешканці вирішили самостійно відновлювати споруду. Фото: Суспільне Суми/Олександр Соломко

“Майже всю незалежність пам’ятку ніхто не доглядав, не ремонтував. Дах тут давним-давно прогнив, впав. Коли я проанонсував перші кошти від вторинної сировини, яка була зібрана в середині цієї будівлі, і сказав, а, давайте, дах зробимо. Це затягнулося на чотири роки, бо вторинна сировина – це кропіткий дохід. Він збирається дуже довго, дуже повільно. Всі кошти, а це — близько ста тисяч гривень, були зібрані на сортуванні сміття, але завдяки саме глухівчанам”, — каже житель Глухова Олександр Мірошниченко.

За чотири роки активістам завдяки сортуванню сміття вдалось зібрати близько 100 тисяч гривень. Фото: Суспільне Суми/Олександр Соломко

Значну частину коштів спрямували на ремонт дірявого даху історичної пам’ятки. Фото: Суспільне Суми/Олександр Соломко

Для того, щоби отримати необхідну суму – 100 тисяч гривень – для подальших робіт, глухівчанам знадобилось 150 тонн сміття, яке збирали протягом 4 років. Більшу частину коштів спрямували на ремонт даху, в якому виявили дві діри.  “Спочатку ми робили маленькі вкраплення грошові – фарбували вікна, паркан, лагодили певні деталі, вставляли скло. Перший етап, куди ми вклали 20 тисяч гривень – це був такий навіс, який захистив перший поверх від води, тому що вся вода йшла на перший поверх і там утворювався басейн. Далі питання було стосовно даху, бо в даху було дві великі діри – все воно провалилося. Ми ще до війни за кошти вторинної сировини придбали лісоматеріали, зараз вони дуже дорого коштують”, — зазначає Олександр Мірошниченко.

Нині мешканці Глухова продовжують збирати кошти та сподіваються, що цінний архітектурний об’єкт невдовзі матиме нового власника. Фото: Суспільне Суми/Олександр Соломко

Містяни зазначають, що на відновлення всього даху грошей поки не вистачає. Окрім того, будівлі продовжують шукати нового власника, який би міг попіклуватись про пам’ятку архітектури. На жаль, охочих придбати споруду поки небагато – її вартість на аукціоні півтора мільйона гривень, утім, реставрація обійдеться значно дорожче.     

Читайте також

Який вигляд матиме новий готель у центрі Львова. Результати архітектурного конкурсу
Унаслідок російського чергового обстрілу зруйновано дві архітектурних пам’ятки Харкова
Знайшли під завалами: після обстрілу Харківського педуніверситету дивом уцілів пам’ятник Сковороді