У Франції під час будівництва школи знайшли середньовічну могилу матері та дитини, що тримаються за руки

/ Світ /

Французькі археологи провели у Марселі охоронно-рятувальні розкопки на місці будівництва майбутньої школи. На площі близько 2700 квадратних метрів вони виявили ранньосередньовічний некрополь, що складається приблизно з 95 поховань. 

Як йдеться в повідомленні на сайті Національного інституту превентивних археологічних досліджень Франції, у трьох могилах лежали останки матерів і дітей, причому в одному випадку дитина тримала свою матір за руку.

Археологи зазначили, що виявлені поховання є простими могильними ями, в яких померлі розміщені лежачи на спині. У багатьох випадках збереглися свідчення, що покійні були одягнені або загорнуті в саван.

Фото: Nicolas Weydert, Inrap

Разом із останками іноді зустрічалися скромні прикраси, виготовлені з міді, бронзи та заліза, які датуються VII–VIII століттями нашої ери. Проте некрополем, ймовірно, продовжували користуватися до X століття.

Крім середньовічного похоронного комплексу, дослідники також виявили сліди життєдіяльності людей кінця середнього або початку пізнього бронзового віку (близько 1400-1300 до нашої ери). Вони включають кераміку, різного роду ями, в одній з яких було дитяче поховання.

 

 

Читайте також:

Археологи знайшли таємний тунель у піраміді Хеопса

На острові Пасхи знайшли нового камʼяного ідола моаї

Вчені розгадали секрет «самовідновлення» римського бетону