У Франції перенесли дату відкриття Нотр-Даму після реставрації

Французька влада оголосила, що відкриття Собору Паризької Богоматері після руйнівної пожежі відбудеться наприкінці 2024 року, а не влітку, як планувалося до цього. 

Як повідомляє Artnews, проєкт реконструкції вартістю 865 мільйонів доларів було запущено в квітні 2019 року, але через локдауни під час пандемії COVID-19, археологічні знахідки під фундаментом церкви та суперечливий план модернізації процес відбувався не дуже жваво.

Спочатку влада Франції планувала відкрити собор до початку літніх Олімпійських ігор, що відбудеться в країні влітку 2024 року. Проте наразі офіціальні особи називають дату відкриття – кінець 2024 року.

Відновлення собору розпочали минулого року, до того там зміцнювали конструкції та очищали вцілілі частини будівлі. За спорудженням нового шпиля можна буде спостерігати вже цього року.

Нищівна пожежа в Нотр-Дам-де-Парі відбулась 15 квітня 2019 року. Фото: Philippe Wang/Getty Images

В інтерв’ю Associated Press генерал Жан-Луї Жоржлен, відповідальний за відновлення споруди, зазначив, що «повернення шпиля до сілуета Парижа… стане символом того, що ми перемагаємо у битві за Нотр-Дам».

За його словами, найбільша складність полягає в тому, щоб точно виконувати план. «У нас ще багато різних робіт, які потрібно виконати: каркас, картина, каміння, склепіння, орган, вітражі тощо», – додав генерал.

 

 

Читайте також:

Нотр-Дам-де-Парі: історія символу французької столиці

National Geographic вперше показав, як реставрують Нотр-Дам після пожежі – фото

Скандал довкола Нотр-Даму: проєкт інтер’єру собору викликав хвилю критики