У Франції пенсіонерка викрала артоб’єкт й перешила його під себе

/ Арт /

72-річна француженка викрала артоб'єкт з виставки серії робіт у музеї Пікассо.

Про це розповідає видання Artnet.

Відвідувачка установи забрала з собою один з експонатів – синю робочу куртку. Після цього вона віднесла артоб’єкт до кравця, аби підшити його до необхідних розмірів. 

Француженку зафіксували камери спостереження, тому коли вона знову прийшла на виставку, її затримали правоохоронці. Підозрювана одразу зізналась у злочині, однак заявила, що не знала про те, що це витвір мистецтва, й подумала, що куртку просто хтось забув у приміщенні. 

Після обшуку у її квартирі експонат виявили й з’ясували, що в нього вкорочені рукави. Знайдене повернули до музею, а пенсіонерці виписали попередження.

Викрадений експонат. Фото: Juan Conde / Музей Пікассо (Париж)

Викрадений артоб’єкт належав до серії робіт “Старі майстри” Оріоля Віланови, у межах якої кишені синього піджака були заповнені листівками із зображеннями творів найбільших постатей в історії мистецтва, зокрема, на цій виставці з картинами Пікассо. 

Після цієї ситуації виникло питання до системи безпеки музею, у якому проводили експозицію, але виявилося, що співробітники заздалегідь пропонували художнику закріпити куртку більш надійним способом, щоб її не можна було відчепити від стіни.

Віланова відмовився, адже його задум полягав у тому, щоби відвідувачі могли легко “проводити маніпуляції з роботою”, розглядати листівки та саму річ із різних боків.

 

 

Читайте також

У Дніпрі масово демонтують об’єкти, що пов’язані з радянським минулим – фото

Нобелівські лауреати проведуть для українців низку безкоштовних лекцій

Чехія передасть Харкову тролейбуси та трамваї