У Дніпрі знесуть пам’ятник генерал-майору НКВС Федорову

/ Події /

Процес демонтажу монумента, що розташований у центрі міста, збираються розпочати після зняття пам’ятки з обліку наказом Мінкульту.

Про це повідомили управлінні з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради. 

Наразі інституція вже подала необхідний пакет документів до Дніпропетровської військової адміністрації. Він передбачає виключення бюста Федорова з Державного реєстру нерухомих пам’яток України місцевого значення.

Пам’ятник розташований біля центрального парку імені Глоби. Його встановили 9 травня 1948 року “на честь третьої річниці дня перемоги у Другій світовій війні”.

Пояснювальна табличка монумента. Фото: Радіо Свобода

За даними управління, Олексій Федоров – радянський партійний та державний діяч, двічі герой СРСР. Він був учасником встановлення радянської влади в Україні у 1917-1920 роках. Пізніше став генерал-майором НКВС СРСР. 

У 40-ві роки перебував на посаді першого секретаря Херсонського обкому КП(б)У, був одним із виконавців сталінської продовольчої політики в Україні, яка призвела до голоду 1946-1947 років. Крім того, очолював комісію у справах колишніх партизанів і підпільників, яка виконувала, зокрема, “фільтраційні” функції щодо “порушників” режиму.

 

 

Читайте також

Національну музичну академію Чайковського просять перейменувати: вчена рада консерваторії проти

У школах Миколаєва заборонили використання російської мови

В Україні запроваджують візовий режим для громадян росії