У Дніпрі пропонують перейменувати проспект Пушкіна на честь Лесі Українки

/ Урбаністика /

А також замінити пам'ятник російському поету на скульптуру української письменниці. 

Відповідну петицію зареєстрував Олег Чистопольцев. Автор ініціативи таким чином хоче “символічно позбавитись імперської колоніальної спадщини на користь українства”. Зокрема, він зауважує:

“Чому О. Пушкіну не місце в топоніміці Дніпра та України? Пушкін є носієм та символом імперської суті Росії. Він заперечував українську державність, у своїх творах називаючи Україну “Малоросією”, а гетьмана Івана Мазепу “злодієм та Іудою”…

Пушкін вихваляв російську армію, загарбницькі війни російської імперії, російську агресію на Кавказі, виправдовував криваву різанину Суворова у Варшаві (1794 р.) та Паскевича під час придушення польського повстання (1830 р.) тощо”.

Чистопольцев називає творчість Пушкіна одним із засобів, за допомогою якого росія непомітно просувала й просуває імперські наративи задля асиміляції колонізованих народів.

Пам’ятник Пушкіну на однойменному проспекті у Дніпрі

Чому проспект Пушкіна треба назвати проспектом Лесі Українки ініціатор перейменування пояснює так: “Саме в нашому місті у 1918 році був уперше надрукований яскраво антиросійський твір Лесі Українки – поема “Бояриня”, написаний під натхненням знайомства з Д.І. Яворницьким… Здійснений саме в Катеринославі першодрук поеми “Бояриня”, а також інших творів Лесі Українки, свідчать про високий рівень свідомості та потужну культурну спільноту нашого міста сто років тому, чим можна пишатись”.

Як висновок, Чистопольцев зауважує, що зміна топоніму та встановлення пам’ятника на честь Лесі Українки сприятиме популяризації інформації про зв’язок діячки та її сім’ї із Дніпром, що сприятиме зростанню культури та освіченості вже самих містян, їхніх національної свідомості та патріотизму.

Станом на 19 липня петицію підтримали понад 500 людей. Загалом для розгляду пропозиції необхідно 3000 голосів.

Підтримати задум можна тут

 

 

Читайте також

Брайтон-Біч-Авеню у Нью-Йорку стане Українським шляхом

Замість Пушкіна — Героїв Поліції: у Рівному перейменували 50 вулиць

“Протасів Яр” врятували від забудови. Київрада підтримала створення ландшафтного заказника