Про це повідомляють у пресцентрі Дніпровської міської ради.
Першим об’єктом, який очікував на демонтаж, стала цегляна стіна з наказом Сталіна, що у парку Глоби, поблизу пам’ятника Чкалову.
“Цей пам’ятний знак – наказ Сталіна Маліновському, який не пов’язаний безпосередньо з подіями Другої світової війни, загиблими, не увічнює їхню пам’ять. Тут взагалі не йдеться, скільки загинуло людей при форсуванні Дніпра.
Наказ не несе культурної цінності, але є своєрідним маяком, який притягує “руській мір”. Ми маємо прибирати такі символи, щоб ніколи не було повернення. Повномасштабна війна в Україні – достатня точка неповернення”, – стверджує місцева начальниця управління з питань охорони культурної спадщини Надія Лиштва.
Також знесли стелу Малиновському у парку ім. Лазаря Глоби й монумент генералу Жукову на бульварі Слави.
Крім того, об’єкти радянського минулого почали прибирати й на фасадах будинків. Загалом у місті здійснили демонтаж 13 таких пам’ятників.
Після демонтування об’єкти, що пов’язані з радянським режимом, зберігатимуть у спеціально відведеному місці. У майбутньому в Дніпрі облаштують музей-парк тоталітарного режиму, де будуть представлені демонтовані пам’ятники, стели, бюсти.
У цілому з 2014 року їх тут налічують понад сотню.
Читайте також
Одесу планують включити до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Натомість росію – виключити
“Ми отримали зелене світло”. Засновник balbek bureau про реалізацію проєкту транзитного житла
На Київщині та Львівщині стартує програма із забезпечення постійним житлом постраждалих від війни