У Дарницькому районі Києва декоративний виноград вкрив фасад будинку

/ Події /

Столична влада продемонструвала, як забудова мегаполісу може співіснувати з природою завдяки вертикальному озелененню.

Частину фасадів споруди обплітає декоративний виноград. Він рятує мешканців будинку від літньої спеки та надмірної вологості.

Декоративний виноград огорнув частину фасаду житлового будинку у Дарницькому районі Києва. Фото: Дарницька районна держадміністрація

Виноград Вічі – декоративна листопадна ліана, яка може сягати 15-20 м у висоту. Рослина швидко росте і чіпляється до стін за допомогою спеціальних присосок – завдяки високій приживлюваності вона не потребує додаткових опор. Однак щоби забезпечити максимальне покриття фасадів, виноград потребує інтенсивного обрізання, яке стимулює утворення бічних пагонів.

Рослини, що ростуть вздовж фасадів, рятують влітку від спеки, а взимку – забезпечують теплоізоляцію. Фото: Дарницька районна держадміністрація

Такі рішення збільшують біорозмаїття й сприяють формуванню екосистем у межах міста. Крім того, рослини, що в’ються, витягують усю вологу навколо будинку та уздовж стіни – таким чином вони продовжують тривалість існування споруди.

Існує багато варіантів вертикального озеленення, однак найбільше для цього використовують виноград Вічі. Фото: Дарницька районна держадміністрація

Використання вертикальних садів у міському середовищі найбільше практикують у Відні. Нині зелені насадження (включно з парками та скверами) австрійської столиці займають близько 50% території міста. 

Фото: Дарницька районна держадміністрація

Фахівці зазначають, що подібні екологічні рішення є дієвими у боротьбі із наслідками змін клімату – 850 м² зеленого фасаду демонструють такі ж показники ефективності, як 75 кондиціонерів потужністю 3000 Вт, що працюватимуть 8 годин. Крім того, вони значно зменшують впливи міських шумів, очищають повітря від забрудників і зволожують його. 

 

 

Читайте також

У львівському будинку кінця ХІХ століття відновили історичну браму – фото

balbek bureau розробляє проєкт реставрації зруйнованих росією сільських будинків

У Нідерландах створили артпавільйон на воді