У Данії скасовують вихідні на релігійні свята, щоб поповнити оборонний бюджет 

/ Урбаністика /

Зокрема, йдеться про Великий день молитви.

Про це розповідає медіа The Mayor.

Завдяки скасуванню вихідних на релігійні свята влада країни хоче поповнити державну скарбницю. Так, уряд країни оголосив про плани видалити Великий день молитви з трудового календаря – відповідно, цей день буде робочим. Це тамтешнє свято побожності та покаяння, яке відзначають на четверту п’ятницю після Великодня.

Рішення викликане необхідністю збільшити оборонний бюджет під час зростання рівня ескалації в Європі та через російську війну в Україні.

Ініціативу розкритикували навіть не релігійні спільноти, а саме профспілки Данії. Вони стверджують, що додаткові робочі години будуть загрожувати усталеній моделі соціального забезпечення.

«Я не думаю, що це проблема – попрацювати ще один день. Ми зіткнулися з величезними витратами на оборону, охорону здоров’я, психіатричну допомогу та зелений перехід», – у коментарі The Guardian заявила прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен.

Зміни мають набути чинності у 2024 році. Це додасть 7,4 години роботи для кожного працівника. Очікують, що в скарбницю надійде додатково близько 403 мільйонів євро. 

 

Джерело фото на головній: Npo3.nl

 

 

Читайте також

Збільшення озеленення у містах Європи знизить смертність від літньої спеки – дослідження

Розслідування. Хто курував викрадення картин з Херсонського музею і чому вони опинились у Сімферополі

У Парижі збираються облаштовувати кишенькові парки, щоби знизити спеку