У Чернігові відновили пошкоджену російською авіабомбою 17-поверхівку

У Чернігові на вулиці Чорновола, 15А відбудували пошкоджену авіабомбою монолітну сімнадцятиповерхівку, яка встояла під час бомбардування міста 3 березня 2022 року.

Про це повідомляє видання “Тексти”.

Зазначається, що сусідня “панелька” була зруйнована повністю, її буде знесено.

Тендер на капремонт будівлі виграла чернігівська будівельна компанія “УТБ-Інжинірінг”. У 2022 році на відновлення дали 15 млн 840 тис. грн з міського бюджету. Замовник робіт — управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради.

А такий вигляд мав цей будинок у березні 2022 року, одразу після влучання. Фото: texty.org

“Чорновола, 15А — монолітна залізобетонна каркасна будівля. Стійкіша до навантажень, ніж панельні й цегляні. Було два варіанти відновлення: або повністю розбирати шість верхніх поверхів, від даху й до 11 поверху, або позрізати все пошкоджене й відновлювати частинами.”, — пояснює Павло Хайтов, директор компанії “УТБ-Інжинірінг”.

Після влучання бомби над 12 поверхом висіла плита, 13, 15, 16 поверхи “склалися”. Зворотній бік будинку і другий під’їзд майже не постраждали, навіть скло не з усіх вікон вилетіло. Власників уцілілих квартир не виселяли.

Перед початком робіт було запрошено київських спеціалістів з “Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій” і ПрАТ “Гіпроцивільпромбуд” (займається архітектурним проєктуванням). Також залучали чернігівський проєктний інститут “Інтерархпроект”.

Фото: Суспільне

Геодезисти перевіряли, чи не пошкоджено фундамент, тримальні конструкції й металеві палі, на яких стоїть дім. Надали висновок, що будинок можна відновити без демонтажу верхніх поверхів.

Зараз ззовні будинок на Чорновола, 15А має вигляд нового. Будівельники залатали зовнішні та внутрішні стіни, встановили міжкімнатні перегородки, нові металопластикові вікна та вхідні двері у квартири. Пофарбували в бежеві кольори фасад. Ліфт відновили й запустили ще у квітні.

У середньому на будинку працювало 20 осіб. Здачу об’єкта заплановано на 1 вересня.

 

 

Читайте також:

У Бородянці відбудували знищений окупантами завод з екопакування

У Ворзелі відбудували знищений окупантами таунхаус

У Бучі планують створити психологічний центр реабілітації для людей з ПТСР – візуалізації