У Чернігові почали консервацію юнацької бібліотеки, щоб реставрувати пам’ятку навесні

В грудні місцева влада розпочала консервацію Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва, що розташована в пам’ятці архітектури місцевого значення ХІХ ст. - Музеї українських старожитностей Тарновського.

Фотопідтвердження цього запостив чернігівський журналіст Сергій Карась, пише Час Чернігівський.

«Чомусь особливо переживав за судьбу цієї пошкодженої росіянами пам’ятки: обласної бібліотеки для юнацтва. Навіть звернення до ЮНЕСКО писав (відповіді, щоправда, не отримав). Радий, що почались хоч якісь роботи. Сподіваюся, будівлю врятують», – написав Карась у соцмережах.

У департаменті культури і туризму, національностей та релігій зазначили, усі підготовчі моменти щодо майбутньої реконструкції ретельно проробляються, аби не було подальших затримок.

Фото: culturecrimes.mkip.gov.ua

Так раніше був укладений меморандум між Світовим фондом пам’яток (World Monument Fund) та Чернігівською обласною військовою адміністрацією. Відповідно до нього ТОВ «КДК ІНЖИНІРИНГ» проводить роботи з виконання І-го етапу робіт – консервування будівлі.

Нині ескізний проєкт, розроблений заслуженим архітектором України Юрієм Ковальовим, пройшов погодження безпосередньо в департаменті, а також в Управлінні містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації.

Директорка департаменту Людмила Замай коментує – на старт робіт також вплинули і численні блекаути:

«Початок робіт ускладнювала ситуація з відсутності електро- та водопостачання на об’єкті, але спільними зусиллями у дводенний термін мережі було підключено і роботи були розпочаті згідно з графіком», – каже Замай.

Фото: culturecrimes.mkip.gov.ua

Нині вже демонтували залишки зруйнованої російськими обстрілами покрівлі, будівлю огородили, засипали котловани, ведуться роботи по укріпленню стін, розбиранню автентичних елементів та оздоблення, встановленню каркасу для зведення тимчасового даху для запобігання подальшого руйнування пам’ятки від впливу зовнішніх природних чинників.

Відповідно до проєктної документації роботи з консервування будуть завершені до кінця поточного року. У планах –  навесні 2023-го реалізувати ІІ-й етап робіт – підготувати проєкт до реставрації пам’ятки архітектури, про що вже є попередня домовленість зі Світовим фондом пам’яток.

 

 

Читайте також:

Уламки пам’яті. Як ми втрачаємо те, що можна врятувати

Шрами війни: як лікувати міста і душі

Не відпускати схід. У пошуках кращого сценарію для складних регіонів