У Черкасах пропонують перейменувати всі площі міста на майдани

Відповідне звернення надійшло до місцевого Департаменту містобудування і архітектури. Питання розглядає топонімічна комісія, однак там сумніваються щодо доцільності пропозиції.

Наразі в. о. головного архітектора міста й заступник голови топонімічної комісії Федір Балаба шукає законодавчі підстави відмовити у задоволенні пропозиції. За експертним коментарем щодо відмінностей між поняттями “площа” й “майдан” він звернувся до профспільноти в фейсбуці.

“Хто знає, будь ласка, поясніть різницю між: площа – майдан, вулиця – проспект… Не зміг знайти законодавчі нормативи щодо чіткого визначення цих термінів”, – йдеться у дописі посадовця.

Скриншот: Містобудування в Україні/Facebook

У коментарях фахівці з містобудування зазначають, що топоніми “площа” й “майдан” є синонімами. Хтось зауважує, що в місті може бути лише один майдан, хтось пропонує відмовитись в офіційних назвах від лексеми “площа”.

“Для назви незабудованої частини населеного пункту перевагу слід віддати слову “майдан”, а лексему “площа” в цьому значенні використовувати як рідше вживаний синонім. Єдиною назвою місця для спортивних та інших занять є майданчик”, – зазначає учасниця спільноти Інна Крижановська.

“Майдан у тюркських народів означає “місце в центрі”. Там зазвичай проводились ярмарки і у багатьох народів це слово зараз означає базар. Відповідно, до нас це слово прийшло з часів татаро-монгольського іга і закріпилось за позначенням центральних площ”, – відповідає під дописом Тарас Миколаєнко.

“Як на мій розум, то майдан це центральна найбільша площа міста. Напевне, не може бути в місті декілька майданів. Але то лише моя суб’єктивна думка”, – припускає користувач Андрій Мельниченко.

В Черкасах налічується 10 площ та майданів. Фото: Патріоти Черкащини

Натомість відмінності між вулицею та проспектом все ж таки є, роздумують користувачі.

“Різниця між вулицею і проспектом в наступному: вулиця зустрічається не тільки в місті, але і в сільській місцевості. Проспект – тільки в місті. Вулиця може бути тупиковою, проспект завжди наскрізний. Вулиця може бути пішохідною, проспект завжди має проїжджу частину. 

Проспект найчастіше широкий, довгий і прямий, вулиця може мати повороти.

Вулиця може плавно перетікати в іншу вулицю, проспект у своєму початку і в кінці має велику розв’язку, площу, перехрестя або взагалі примикає до кордону міста”, – міркує Інна Крижановська.

 

 

Читайте також

У Києві хочуть замість пам’ятника більшовицькому військовому Щорсу встановити скульптуру Єлизавети ІІ

Мінкульт рекомендує прибрати з міського простору Полтави російські імперські пам’ятники

В Одесі невідомі розмалювали червоною фарбою пам’ятник Катерині II