У центрі Львова обвалилась пам’ятка архітектури місцевого значення 

/ Архітектура /

Підозрюють, що будівля могла зазнати пошкоджень через ремонтні роботи, які велись у сусідній споруді.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

“Сьогодні, 26 серпня, близько 1 години ночі на проспекті Свободи, 23 стався обвал частини будинку з боку внутрішнього дворика. За попередньою інформацією, постраждалих немає”, – йдеться у заяві. 

Заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк розповідає, що унаслідок обвалу флігельної частини будинку зруйнувано три квартири та два нежитлових приміщення. Одну з квартир здавали в оренду.

Фото: Роман Балук / ЛМР

Фото: Роман Балук / ЛМР

Усіх мешканців евакуювали до того, як стався обвал. 

“О 1.40 надійшла інформація про обвал частини будинку на просп. Свободи, 23. До того, як стався обвал, мешканці побачили, що з будинком щось відбувається: осіли двері в одній з квартир, люди не могли їх відкрити. Вони подзвонили в поліцію. Поліцейські оперативно виїхали на місце і вчасно евакуювали мешканців. Коли вже всіх людей вивели, стався обвал частини флігелю будинку”, – коментує ситуацію Маруняк. 

Фото: Роман Балук / ЛМР

Фото: Роман Балук / ЛМР

За попередньою інформацією, ймовірною причиною обвалу пам’ятки архітектури місцевого значення стала реконструкція сусідньої споруди на проспекті Свободи, 21.

Мешканці розповідають, що місяць будівельники знімали стіну, яка була дотична до будинку №23 і була його опорою. Це могло зменшили несучу здатність споруди і призвести до її обвалу. Нині з’ясовують інформацію, яка саме компанія проводила роботи та кому належить ця ділянка, де вони здійснювались.

 

 

Читайте також

Місто у Португалії відновить зруйновані освітні заклади трьох українських міст

“Це вже не дно, це безодня”. У Макарові знищили модерністську мозаїку 

У львівському гарнізонному храмі реставрують вівтар, якому понад 250 років