У Британії затвердили план будівництва автотунелю біля Стоунхенджа

Міністерство транспорту Великої Британії схвалило плани будівництва суперечливого автомобільного тунелю біля Стоунхенджа у графстві Вілтшир.

Як пише BBC, в напрямку Стоунхенджа можуть побудувати автомобільний тунель завдовжки 3,2 км. Орієнтовна вартість будівництва 1,7 млрд фунтів стерлінгів.

Плани включають будівництво нової двосмугової дороги з двостороннім рухом на шосе A303, яке є частиною ключового маршруту, що з’єднує південний захід країни з Лондоном.

Візуалізація: Highways England

Як підкреслили у міністерстві, цей маршрут страждає від “гострої проблеми заторів” вже понад 30 років.

Це також дозволить відвідувачам Стоунхенджу “споглядати кам’яне кільце, не відволікаючись на вигляд і звуки автомобільного руху”, вважають у британському Мінтрансі.

У Британії не всі прихильно ставляться до нового проєкту. Активісти, які виступають проти будівництва, можуть оскаржити проєкт у суді.

План будівництва тунелю вперше було ухвалено в листопаді 2020 року, однак альянс Save Stonehenge World Heritage Site успішно оскаржив його рішення у суді.

Протест активістів проти будівництва тунелю. Фото: PA Media

Нині агітаційна група Stonehenge Alliance, яка виступає проти будівництва, заявила, що “дуже розчарована” цим рішенням і попередила, що в результаті проєкту Стоунхендж може бути позбавлений статусу об’єкта всесвітньої спадщини.

 

 

Читайте також:

У Віллінгені відкрили найдовший в Німеччині підвісний міст

На півночі Канади побудують Центр спадщини інуїтів – корінного населення Північної Америки

В Амстердамі планується будівництво повністю деревʼяного житлового району