У Борисполі демонтують Алею героїв Радянського Союзу

/ Україна /

Комплекс перенесуть у рамках реконструкції парку та процесу дерадянізації. 

Про це повідомляє видання “Вісті” з посиланням на слова міського голови Володимира Борисенка. 

Стало відомо, що виконавчий комітет Бориспільської міської ради ухвалив рішення щодо демонтажу алеї у межах реконструкції парку. 

“Цей процес було запущено ще в минулому році. Ми направили ряд листів на профільні міністерства, зокрема ті, що контролюють культурну спадщину. Нам вже надали дозвіл на перенесення меморіального комплексу.

Складність процедури в тому, що там є поховання. Якщо б це був просто меморіал, ми б його демонтували та перенесли на зберігання в музей. Але там поховані солдати, тому перепоховання буде робитися силами спеціалізованих служб. Для цього необхідно підготувати місце на Книшовому. Враховуючи те, що капітальні видатки зараз заблоковані, ми розбили роботи на кілька етапів”, – розповідає Борисенко.

Фото: Nick Grapsy

Меморіал не планують утилізувати після демонтажу, адже там поховані солдати. Натомість його перенесуть на Книшовий меморіально-парковий комплекс.

“Не треба жити минулим. Вибачте, але свого часу всі континенти були єдиним цілим. Але ж ніхто не піднімає зараз тему об’єднувати їх знову. Увесь світ рухається вперед. Одна тільки Росія дивиться на те, що було 70 років тому і робить на цьому культ. Тому особисто моя думка: оцій частинці “радянщини” місце в історії. Ми повинні вивчати історію, аби знати, що і як було, і що необхідно робити, аби такого більше не сталось. Ніколи. А не робити з цього культ”, – підсумовує мер Борисполя.

 

 

Читайте також

“Це вже не дно, це безодня”. У Макарові знищили модерністську мозаїку 

З обеліска на меморіалі “Вічна Слава” у Луцьку прибирають радянську зірку 

У Ризі почали демонтаж пам’ятника радянським солдатам