У Бельгії офіційно дозволили перейти на 4-денний робочий тиждень

/ Світ /

Утім, охочі доєднатись до цієї ініціативи не будуть працювати менше годин.

Про нововведення розповідає видання Euronews.

21 листопада стало відомо, що охочі громадяни Бельгії можуть обрати чотириденний робочий тиждень замість п’ятиденного. 

Постанова, що була розроблена урядом країни у лютому 2022 року, набула чинності після експериментальних запроваджень роботи протягом чотирьох днів у кількох організаціях і країнах.

Утім, на відміну від більшості пілотів, де робітникам платили однакову суму, попри те, що вони працювали менше, бельгійці повинні будуть протягом тижня відпрацювати таку ж кількість годин, як і раніше.

Таким чином Бельгія стала першою країною в Європейському Союзі та третьою у світі (після Ісландії та Нової Зеландії), яка офіційно впровадила чотириденну роботу на тижні як варіант для своїх громадян.

До слова, ті, хто братиме участь в цініціативі, незалежно від того, працюють вони в державному чи приватному секторі, матимуть вибір працювати дев’ять з половиною годин на день протягом чотирьох днів чи вісім годин на день протягом п’яти днів.

Це означає, що вони зберігатимуть однакову кількість робочих годин, але матимуть свободу самостійно ухвалити рішення. 

«Мета полягає в тому, щоб дати людям і компаніям більше свободи для організації свого робочого часу. Якщо порівняти нашу країну з іншими, часто помітно, що ми набагато менш динамічні», – зауважив прем’єр-міністр Бельгії Александер де Кроо.

Але, за даними місцевих медіа, роботодавці та працівники не зовсім тішаться цій ініціативі. Компанії побоюються, що новий «стислий» робочий тиждень може спричинити організаційні проблеми, тоді як профспілки непокоються, що це лише означатиме збільшення навантаження на людей протягом решти тижня.

 

Фото на головній: Unsplash.com/@jerileecornelio

 

 

Читайте також

У Польщі облаштували підвісний міст для білок

Людино-козел на ракеті. Фани Ілона Маска витратили $600 тисяч на створення його чудернацької статуї

LEGO представила копію Ейфелевої вежі заввишки 1,5 метра