Як пише інтернет-видання Полтавщина, 22 листопада на депутатській комісії міськради розглянули питання про зміну цільового призначення земельної ділянки під будинком на вул. Гоголя, 7. Землю під громадську забудову хочуть перевести у нове цільове призначення — будівництво багатоквартирного будинку.
Директор компанії Едуард Гостік розповів депутатам, що “стіни будівлі вкрилися тріщинами і її дуже дорого опалювати”. Тому власник планує демонтувати двоповерховий будинок та збудувати новий. За словами Гостіка, цей будинок не є пам’яткою місцевого значення, тому є “всі законні підстави на демонтаж”.
Утім, таке обґрунтування викликає багато запитань. Тріщини бувають як серйозні, що можуть свідчити про проблеми із фундаментами, так і невеликі, які скоріше демонструють неправильно влаштоване водовідведення з карнизів і декоративних поясків. Які саме вони там, власник не зазначив.
Для конкретного розуміння проблематики потрібен технічний акт обстеження, складений фахівцем. Аналогічне питання і щодо вартості опалення, адже новий 4-поверховий будинок точно потребуватиме більших потужностей, пише Save Poltava.
Вулиця Гоголя є однією з найкраще збережених у Полтаві. На новішій ділянці її забудова, здебільшого другої половини ХІХ – початку ХХ століття, репрезентує прибуткові будинки, ресторани, торговельні ряди, Земську бібліотеку та музей (сучасний Державний архів Полтавської області) і Просвітницький будинок імені Гоголя (сучасний кінотеатр Wizoria “Колос”).
Навіть не маючи облікової картки і формального охоронного статусу, на чому наголосив Гостік, цей будинок є об’єктом культурної спадщини, який потребує збереження. Він не має видимих ознак аварійності, натомість володіє якісною, характерною для межі ХІХ – ХХ століть, архітектурою та розташований в історичному ареалі й комплексній охоронній зоні, яка визначена Історико-архітектурним опорним планом міста.
“Полтава, на щастя, не має руйнувань історичного центру внаслідок ракетних ударів, які в той же час стирають цілі пласти історії і архітектури сусідніх крупних міст. Сподіваємося, що наше місто зможе зберегти своє історичне обличчя і від необдуманих рішень щодо забудови центральних кварталів. Історична будівля – це не валіза без ручки, яка перешкоджає реалізації проєкту, це можливість надати їй нове життя, поєднуючи усталені цінності із новими перспективами”, – цитує видання архітекторів та членів ГО “Збережемо Полтаву” Артура Арояна й Оксану Бєлявську.
Читайте також:
Одеська міська рада провалила голосування за демонтаж пам’ятника Катерині ІІ
Мінкульт просить Київраду не допустити забудови ділянки, де виявили печери часів Київської Русі