Традиції дерев’яного будівництва: у фінському місті Еспоо зведуть нову будівлю міської адміністрації

Cobe та Lundén Architecture Company розробили проєкт будівлі міської адміністрації під назвою Espoo House. Основним матеріалом будівництва стане дерево.

Про це пише видання Dezeen.

Дерево буде основним матеріалом для будівництва Espoo House площею 24 000. Конструкція складатиметься з прямокутних об’ємів різної висоти з вигнутим дахом. Будівля муніципалітету розміщуватиме адміністрацію міста, а також буде відкрита для мешканців.

Візуалізація: Cobe and Lundén Architecture Company

“Будинок Espoo буде побудований в основному з дерева. Колони та балки з масиву, плити CLT і дерев’яний фасад продовжать багаторічну традицію Фінляндії будівництва з використанням дерева”, – сказав засновник Cobe Ден Стуббергаард.

Візуалізація: Cobe and Lundén Architecture Company

Використання деревини також має зменшити викиди вуглецю в будівлі, оскільки цей матеріал має нижчий вміст цієї речовини в порівнянні з традиційним бетоном і сталлю.

Візуалізація: Cobe and Lundén Architecture Company

Всередині Espoo House поряд із громадськими просторами будуть приватні робочі зони. Інші загальнодоступні приміщення простягнуться через будівлю до останнього поверху, де буде багатофункціональний зал і зимовий сад.

Візуалізація: Cobe and Lundén Architecture Company

Дерев’яні елементи будівлі включають її несучу конструкцію, яка буде сформована з дерев’яних масивів і розташована в сітці шість на шість метрів. Це забезпечить гнучкість різних макетів на кожному поверсі, що дозволить адаптуватися під потреби будівлі.

Візуалізація: Cobe and Lundén Architecture Company

Адміністративна будівля є частиною ширшого генерального плану міста. Вона розміщуватиметься поряд із низкою нових житлових кварталів.

 

 

Читайте також:

Дах Собору Паризької Богоматері реставрують за середньовічною технікою

Французський дизайнер Філіп Старк представив проєкт 176-метрового хмарочоса в Еквадорі

Увіковічнення ландшафту. Готель-виноробня від OODA Architecture